Νίκη για την Θύελλα Καμαρίου 2-0 την Κηφισιά

Η Θύελλα Καμαρίου κυριάρχησε στο παιχνίδι με αντίπαλο την Κηφισιά και πήρε ένα χρυσό τρίποντο κερδίζοντας με 2-0.

Το 2-0 δεν αντιπροσωπεύει σε καμία περίπτωση την εικόνα του αγώνα, καθώς οι Καμαριανοί είχαν σωρεία χαμένων ευκαιριών για να ανεβάσουν το σκορ, με την Κηφισιά να μην απειλεί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Με αυτό το τρίποντο η Θύελλα Καμαρίου έφτασε τους 50, μένοντας μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και πλέον περιμένει με αγωνία το αποτέλεσμα του αγώνα Καλλιθέα - Άγιος Ιερόθεος.

Ο Παπαζαχαρίας στο 10΄και ο Δωματάς στο 86' ήταν οι σκόρερ της αναμέτρησης με τον δεύτερο να ανοίγει λογαριασμό στο Καμάρι.

Η ροή του αγώνα

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ... Ο Ερρίκος σούταρε μέσα στη περιοχή, η μπάλα κατέληξε στον Παπαζαχαρία, ο οποίος με σουτ από το ύψος του Πέναλτι έκανε το 1-0.

15' Ο Ντινιωτάκης σέντραρε και ο Καραλής με κεφαλιά από κοντά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ, χάνοντας την ευκαιρία να κάνει το 2-0.

20' φάουλ του Μπέλερη κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Ανδριόλα.

25΄η Κηφισιά ζητάει πέναλτι σε πτώση στην περιοχή.

38' η Θύελλα Καμαρίου ζητάει πέναλτι σε ανατροπή του Ντινιωτάκη στη περιοχή

42' ο Ντινιωτάκης πιάνει γυριστεί κεφαλιά, αλλά κανένας από τους συμπαίκτες του δεν βγήκε στο δεύτερο δοκάρι για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

50' μεγάλη ευκαιρία για τη Θύελλα Καμαριού, καθώς ο Ντινιωτάκης έφυγε στην αντεπίθεση, πέρασε και τον Μιχελή που είχε βγει, αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο άουτ.

53΄ο Μαλάι σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε σε ένα όμιλο παικτών των γηπεδούχων όμως κανένας δεν μπόρεσε να την στείλει προς την εστία.

55' μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα, με τον καραλή από θέση τετ ατ τετ να στέλνει την μπάλα άουτ.

59' σέντρα σουτ του Ερρίκου, βρήκε σε σώματα και παραλίγο να ξεγελάσει τον Μιχελή που έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

70΄ο Καραλής από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μιχελή.

75' ο Αργυρίου από κοντά δεν έπιασε καλά το πλασέ με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

81' Πολύ καλή ευκαιρία με τον Αργυρίου να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον Μιχελή.

84' μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα Καμαρίου, αφού ο Ζέλο δεν κατάφερε να σκοράρει με κενό το τέρμα.

86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ... ο Δωματάς με ατομική ενέργεια και όμορφο πλασέ έκανε το 2-0, ανοίγοντας λογαριασμό με την Θύελλα Καμαρίου.

87' σέντρα σουτ του Ερρίκου, έδιωξε με τα πόδια ο Μιχελής.

Διαιτητική τριάδα: Καδάς, Αδαμόπουλος, Μανούρας.

θύελλα Καμαρίου (Βαγγέλης Χαντές): Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής (81' Πούτσι), Ντινιωτάκης (78΄Δωματάς), Καραλής (72' Αργυρίου), Φύτρος (85΄Γελαδάρης).

ΑΕ Κηφισιάς (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Παπαγγελής, Έσλερ, Μκριτσιάν (85΄Κουτσογκίλας Ε.), Κωνσταντίνου (70΄Τόσκα), Τζέλι (46΄Πρίτσας), Ρεντζής, Μπέλερης, Βέρμπης, Κοντογιάννης (46΄Γκούμας), Βλάχος.