Ο Χαραυγιακός το αθηναϊκό ντέρμπι 2-1 τον Φωστήρα

Επέστρεψε μετά από τρεις αγωνιστικές στις νίκες ο Χαραυγιακός που επικράτησε στο σπουδαίο ντέρμπι του Φωστήρα με 2-1.

Το τέρμα του Ορφέα Παρασκευόπουλου στο 3' ήταν αρκετό για να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο α' μερος, με τον Κασσιανό στο 80' να κάνει το 2-0 από κοντά μετά την άστοχη εκτέλεση πέναλτι του ίδιου.

Ο Φωστήρας από την πλευρά του είχε τις στιγμές να ισοφαρίσει όμως δεν τα κατάφερε με τον Μπερνιδάκη στο 9' να βλέπει την κεφαλιά του να καταλήγει στο δοκάρι, με τον Παληγεώργο να διαμορφώνει στο 88' το τελικό 2-1.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Γιαννούκα είχαν και οι δυο ομάδες.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Κασσιανός μπήκε πολύ ωραία από τα δεξιά στην περιοχή του Πασαλιμανιώτη, έβγαλε τη μπάλα στο πέναλτι και ο Ορφέας Παρασκευόπουλος με πλασέ έγραψε το 1-0.

9' Ο Μπερνιδάκης φτάνει κοντά στην ισοφάριση όμως η κεφαλιά του καταλήγει στο δοκάρι.

23' Ωραια φαση για τον Χαραυγιακο, ο Ορφέας Παρασκευόπουλος βρήκε μεσα στην περιοχή τον Κασσιανό, αλλα το σουτ του τελευταίου πέρασε διπλα απο τα αριστερο δοκαρι του Πασαλιμανιωτη.

25' Μεγαλη ευκαιρια για τον Χαραυγιακο. Ο Ορφέας Παρασκευόπουλος βρηκε τον Πλούμη στην πλατη του Φωστηρα αλλα το πλασε του περασε ελαχιστα αουτ

27' κόρνερ για τον Χαραυγιακο. Κεφαλια του Μαραγκουδακη αουτ

43' Μεγαλη ευκαιρια για τον Χαραυγιακο με τον Κασσιανό να σουταρει από το ύψος του πεναλτι αλλα η μπαλα σταματησε στα σωματα των αμυντικών του Φωστηρα

47' Σουτ Μπέλερη άουτ.

50' Νεα προσπαθεια για τον Φωστηρα αλλα σουτ του Χαριτου δεν ανησύχησε τον Βακερλή

57' Ο Μπερνιδακης πηρε την κεφαλια αλλα η μπαλα περασε αουτ.

67' Σουτ του Κουκουβίνη ελάχιστα αουτ

72' Σουτ του Κασσιανού, άουτ

80 πεναλτι για τον Χαραυγιακο, το οποιο κερδισε ο Σοουζα

81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟ. Ο Κασσιανός με δεύτερη προσπάθεια κερδισε τον Πασαλιμανιώτη

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΩΣΤΗΡΑ. Ο Παληγεώργος με σουτ μετά από κόντρες κάνει το 2-1.

93' Κεφαλια του Μπελέρη απο το υψος του πεναλτι άουτ

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης) Βακερλής, Κάρδαρης, Παρασκευόπουλος Π. (64' Τσέκος), Κούτρας, Μαραγκουδάκης, Αναστασόπουλος, Κασσιανός, Κουκουβίνης, Πλούμης (64' Ντούνης), Κουτσούμπας (53' Αλσίνιο), Παρασκευόπουλος Ο. (83΄Κουτσοποδιώτης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Πασαλιμανιώτης, Αλεξίου, Μηλιώτης (69' Ιωαννίδης), Χριστοφιλέας, Μπιμπισίδης, Μαρής, Μπελέρης, Πίσσας (46' Χαρίτος), Λέκκας (46' Παληγεώργος), Μαρίνου (84' Χρήστου), Μπερνιδάκης