Σούπερ η Κορωνίδα Κοιλάδας κέρδισε μέσα στο Ναύπλιο τον Παναυπλιακό με το ευρύ 4-0

Την πρώτη νίκη πέτυχε στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής η Κορωνίδα Κοιλάδας κερδίζοντας στην έδρα του την ομάδα του Παναυπλιακού με 4-0. Οι «κυανόλευκοι» της Ερμιονίδας παρατάχτηκαν με πολλές απουσίες αφού για διάφορους λόγους δεν ακολούθησαν οι Σαλταπίδας, Κιοσσές , Μέγας , Στ.Μπάζος και Δ.Μπασιμακόπουλος.

Πηγή: ermionidasportblog.gr

Το σκορ άνοιξε στο 2΄λεπτό με πλασσέ ο Καράι. Στο 30΄λεπτό ο Α.Οψιμούλης με σούτ από 40 μέτρα έκανε το 2-0. Στο 49’λεπτό ο Καράι με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να κλείσει το σκορ ο….. αναπληρωματικός τερματοφύλακας ο οποίος έπαιξε φορ στο 86΄λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή .

Παναυπλιακός :Παναγόπουλος, Λέρμας, Φλώρος, Αλεξανδρόπουλος, Γκιαούρης, (62΄Τσιούλος), Κοντογιαννόπουλος, Κρεμμύδας, ( 62΄Μπεντούλης), Φασουλής,(46΄Καζάς),  Καμπιώτης, Αιβαλιώτης, Γκιώνης ( 46΄Τσίρος).

Κορωνίδα Κοιλάδας  : Αλευράς, Κοτσοβός, Α.Οψιμούλης,( 77΄Ταραγκίνης),  Ι.Οψιμούλης, Σελλής, Παπαιωάννου, Γιαννακόπουλος, Σαμαράς, Καράι,( 85΄Αρ.Κάλα), Κ.Μπάζος, Ιλσι Κάλα.( 70΄Μπακατσέλος).