Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε Πανιώνιο και Ολυμπιακό Β'

Φιλική αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Β στις εγκαταστάσεις του Ρέντη έδωσε ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ το πρωί του Σαββάτου 07/05 με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται ισόπαλη με 1-1.

Ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι των γηπεδούχων ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει στα μέσα του ημιχρόνου με σκόρερ τον Γροντή έπειτα από ασίστ του Ξυγκόρου.
Στο δεύτερο ημίχρονο και παρα τις αλλαγές ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ είχε εξαιρετική παρουσία στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας πολλές και σημαντικές ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα με το ήδη διαμορφωμένο 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους. Παράλληλα ο Βαγγέλης Σταυρακόπουλος έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε ποδοσφαιριστές της Ακαδημίας.
Αναλυτικά την αποστολή αποτέλεσαν οι: Καπουταγλης, Ξυγκόρος, Διονέλλης, Παντίδος, Ζούλιας, Γκίνο, Αργυρίου, Κοντοές, Δρίτσας, Γροντής, Πίσπας, Μούντριχας, Κραβαρίτης, Λάμψιας, Κουτσουπιάς, Σπάρταλης, Τσομπάνης, Κουφουδάκης και Παπαδόπουλος