Δύσκολα ο Χολαργός τον αξιόμαχο Φωστήρα Ηλιούπολης (2-1)

Σε ένα ματς που πρόσφερε συγκινήσεις στο δεύτερο ημίχρονο, ο Χολαργός κατέβαλε με δυσκολία (2-1) τον -προερχόμενο από χαμηλότερη κατηγορία- Φωστήρα Ηλιούπολης και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Μετά από ένα «άγονο» πρώτο ημίχρονο, ο Μυλωνάς έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους με σουτ στο 55ο λεπτό, για να έρθει η απάντηση από πλευράς φιλοξενούμενων ένα λεπτό αργότερα (56') με εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό σουτ του Φατσέα από μακρινή απόσταση! Στο 81ο λεπτό ο Χατζής στόπαρε την μπάλα και με σουτ αξιοποίησε την ασίστ του Ντόβα, λυτρώνοντας τον Χολαργό!

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Κουκόπουλος-Κάρνης

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Σπύρος Μόχλας): Τόλα, Ντόβας, Σταμπουλής (62' Καρράς), Μιχελής, Τσίρος, Τσουτσουδάκης, Γκάγκωσης (46' Χατζής), Ζαχαρόπουλος, Μυλωνάς (85' Μηλιώνης), Κρασώνης (85' Τσιαντής), Σκούμας

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ. (Γιάννης Χατζηράπτης): Καββαδίας, Παπουτσάκης (83' Γιαννακόπουλος), Σταματόπουλος, Ασωνίτης, Μίλλερ, Τάφα, Ζήσης (63' Α. Κουντουριώτης), Κυριακόπουλος, Νικολαΐδης, Φατσέας, Γ. Κουντουριώτης (55' Τριανταφυλλάκης).