Με Δρακοντίδη οδηγό ο ΓΣ Αργυρούπολης, 2-1 τον Παράδεισο

Η επανεμφάνιση στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας βρήκε τον ΓΣ Αργυρούπολης να πανηγυρίζει τη νίκη απέναντι στον Παράδεισο με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Με μπροστάρη τον Δρακοντίδη που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, οι «πορτοκαλί» επιβλήθηκαν με 2-1 απέναντι στους Αμαρουσιώτες που είχαν προηγηθεί στο 30ο λεπτό με κοντινό σουτ του Γούλα (0-1). Ο 30χρονος άσος έφερε το ματς στα ίσια στο 48' με κοντινό πλασέ έπειτα από φάουλ του Κωστόπουλου (1-1) και στο 61' έγραψε το 2-1 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Χρήστου (2-1).

Διαιτητές: Καπίρης, Ματσούκας-Κουλοσούσας

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Λεβέντης): Τσιτσίλιας, Κωστάκης, Ζυγούρης, Γιαννίκος, Ασημάκης, Κωστόπουλος (88' Γκοβίλας), Χρήστου, Λεβέντης, Καραγκιουλές (46' Τσάκαλος), Χρηστογιάννης (69' Αγγελόπουλος), Δρακοντίδης

ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Γιώργος Σιμιτζόγλου): Κάτσικας (71' λ.τρ. Ξάφης), Λ. Πετόκου, Μιχαλάς (81' Δόσης), Στούλης (29' λ.τρ. Χριστοφιλόπουλος), Μπολέτης, Ράπτης, Γούλας, Κ. Πετόκου, Μώκος (81' Ηριώτης), Λεφάκης, Γεωργακόπουλος.