Σκόραραν και... ξέσπασαν οι Λύκοι Χαϊδαρίου, 3-0 τα Πετράλωνα

Ήταν μέχρι να πάρουν το προβάδισμα στο γήπεδο του Ρουφ οι Λύκοι!

Από τη στιγμή που το πέτυχαν, έφτασαν σε νίκη με το ευρύ 3-0 απέναντι στα Πετράλωνα, που παραμένουν στο τέλος της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ, δίχως συγκομιδή. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Μίχος νικήθηκε από τον γκολκίπερ Σέργη σε εκτέλεση πέναλτι, με τον Τσατσαλίδη να ανοίγει τελικά το σκορ στο 65' με πλασέ (0-1). Τρία λεπτά μετά ο Τζαμαλής σκόραρε με σουτ για το 0-2 και στο 75' ο ίδιος παίκτης, πάλι με σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κυρκιλή στο 84' για σκληρό μαρκάρισμα.

Διαιτητές: Χαρίδης, Συννεφιάς-Λώνη

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Θανάσης Παύλοβιτς): Σέργης, Πυλαρινός (78' Θεοδώρου), Παναγιωτόπουλος, Τζάννες, Βολικάκης, Μαγαλιός, Βολονάκης, Κόλλιας, Ντανίκας, Ηλιόπουλος (87' Μουράτης), Δρυμωνίτης (68' Πανταζής)

ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔ. (Βασίλης Γκούμας): Παρασκευόπουλος, Τουλιαγκάνοφ (71' Βασίλας), Γιαννόπουλος, Τσατσαλίδης (82' Παπαδάκης), Μακρής, Μητρώκας (46' Στόγιας), Τζαμαλής, Γκοτσούλιας (71' Μπόγκος), Μίχος, Ταρούσα (82' Κορωνιός), Κυρκιλής.