To κράτησε και νίκησε η Αγία Ελεούσα (1-0 τον Άγιο Θωμά)

Πριν από δέκα ημέρες είχε κάνει το πρώτο βήμα, με το προβάδισμα που είχε πάρει χάρη στο γκολ του Μπίκου με προβολή μόλις στο 5ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο που ήρθε σήμερα (16/11) να... κολλήσει δίπλα στο πρώτο, σε έναν αγώνα που δεν είχε ολοκληρωθεί λόγω νεροποντής, η Αγία Ελεούσα κράτησε το υπέρ της 1-0 και έφτασε στη νίκη απέναντι στον Άγιο Θωμά, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ. Το 45λεπτό που παίχθηκε σήμερα στο γήπεδο της Αγ. Βαρβάρας, είχε λίγες καλές στιγμές και αρκετή... διαχείριση από πλευράς γηπεδούχων, που ανέβηκαν στη δεύτερη θέση της κατάταξης.

Διαιτητές: Τσουκαλάς, Μπάγιας-Λιαμπότης

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Αλεξόπουλος, Μαζμανίδης, Α. Μπάκας, Κύβελος, Μπίκος, Πατσατζόγλου (83' Σωτηρόπουλος), Δ. Γιαννόπουλος, Κατσικογιάννης, Τουφεξίδης, Γκουτίδης, Κοπανάς (88' Κρητικός)

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (Στέφανος Σοϊλεμές): Πατεράκης, Μεταξούλης, Παπαζαφειρόπουλος, Χαντζής, Βάρφη, Ζαρκαδούλας (77' Μιχάι), Τζώρτζης, Ηροδότου (77' Κουζέλης), Γεωργογιάννης, Τσιγαρίδας, Κολοβός.