Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε η Πεύκη, 2-1 το Γαλάτσι

Συνέχεια στη νικηφόρο πορεία της έδωσε στον 4ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ η πρωτοπόρος Πεύκη και διατηρήθηκε σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της.

Η ομάδα του Κ. Μαυρίδη κατέβαλε με 2-1 τον ΠΑΣ Γαλάτσι, καταφέρνοντας μόλις δέκα λεπτά πριν το φινάλε (80') να φτάσει στο νικητήριο γκολ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φάρκωνα, το οποίο καταλογίστηκε στον γκολκίπερ Θεοφανίδη. Στο 35ο λεπτό ο Χαραλάμπους είχε ανοίξει το σκορ από κοντά (1-0), ενώ στο 60' σημειώθηκε η ισοφάριση με αυτογκόλ του Τσότρα σε γύρισμα προς την εστία (1-1). Αξίζει να σημειωθεί ότι, όπως αναφέρει το φύλλο αγώνος, «στο 64ο λεπτό οπαδοί της γηπεδούχου ομάδας με διακριτικά πέταξαν στον β' βοηθό μία πέτρα η οποία τον πέτυχε στον πλάτη του χωρίς να τον τραυματίσει. Στο ίδιο λεπτό οι ίδιοι οπαδοί πέταξαν μία κροτίδα εντός του περιβάλλοντα αγωνιστικού χώρου, χωρίς να τραυματιστεί κανείς».

Γκολ: 35' Χαραλάμπους με κοντινό πλασέ, 80' πέν. Φάρκωνας (το έκανε ο Θεοφανίδης) - 60' αυτ. Τσότρας (λάθος γύρισμα προς τον Γιαννίκο)

Διαιτητές: Σ. Νικολάου, Τζέλος-Ζήσης

ΠΕΥΚΗ (Μπακόλας, Μακρής, Γιαννίκος, Ντέντια, Τσότρας, Ντούνης (75' Παπακωνσταντίνου), Παπαδόπουλος (46' Μπούντρας), Μπανιάς, Σπυριδάκης, Χαραλάμπους (87' Μπάρε), Φάρκωνας (88' Βότσης)

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (Γιάννης Μητρούσης): Θεοφανίδης, Θωμαΐ, Παπαδόπουλος, Βογατσάς, Αρναρέλλης, Γεωργαντώνης, Θεοδωρακάτος (76' Δουδουμόπουλος), Μανέτας (68' Αποστολόπουλος), Χρηστίδης, Χατζηπαναγιώτης (69' Μουρελάτος), Ραπάι.