Ανεβαίνει κι άλλο η Κοψαχείλα, 2-0 τον Ορφέα στο Αιγάλεω

Τη δεύτερη νίκη της πανηγύρισε σήμερα (15/1) η Κοψαχείλα, που παρουσιάζεται εμφανώς ανεβασμένη με την έλευση του 2023.

Η ομάδα του Α. Κουφογιαννάκη πέρασε νικηφόρα από το ΔΑΚ Αιγάλεω, επικρατώντας με 2-0 του Ορφέα, που από την πλευρά του ακολουθεί πτωτική πορεία. Οι γηπεδούχοι είχαν τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό, όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι από το γυριστό σουτ του Μπέλια. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 50ο λεπτό χάρη σε σουτ του Φωτόπουλου από θέση εκτός περιοχής (0-1). Μάλιστα, «σφράγισαν» το «τρίποντο» με γκολ που πέτυχε ο Ίμπρο στο 93' με προσωπική ενέργεια και πλασέ (0-2).

Διαιτητές: Μητροφάνης, Γενναίος-Χ. Νικολάου

ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓ. (Σταύρος Ηλιόπουλος): Μακρής, Αγγελακόπουλος (75' Κατσαΐτης), Χαρίτος, Μπέλιας, Νεστουράι, Καρδαράς, Λουμίδης, Παππάς (68' Αγγελόπουλος), Ανδρονιώτης (75' Μουσκάτ), Κονγκίνη, Τριανταφυλλίδης (40' Ζούτας)

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ (Αντώνης Κουφογιαννάκης): Μοσχοβίτης, Ψαθάκης, Ίμπρο, Μουχαμέτι, Πρέντσε, Σανεβιράτνε, Περιμένης, Μπαξεβανίδης (60' Βεϊζάι), Σταμούλης, Ασημακόπουλος, Φωτόπουλος.