Ανεβαίνει ο ΓΣ Αργυρούπολης, 2-0 τα Πετράλωνα

Ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΣ Αργυρούπολης και πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στα Πετράλωνα.

Έτσι, βελτίωσε τη θέση του στην κατάταξη του 2ου ομίλου, εν αντιθέσει με τον αντίπαλο που παρέμεινε στην τελευταία θέση χωρίς συγκομιδή. Μετά από ένα «άγονο» πρώτο ημίχρονο, οι «πορτοκαλί» προηγήθηκαν στο 65ο λεπτό χάρη σε φάουλ του Γοργάκη. Πέντε λεπτά αργότερα ο Χρήστου είχε σουτ στο δοκάρι, με τον Κοκκινέλη να αξιοποιεί στο 90ο λεπτό το πέναλτι που κέρδισε ο Κωστόπουλος.

Διαιτητές: Μπαλογιάννης, Παπαηλίας-Στρίκος

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Λεβέντης): Ευαγγέλου, Τσάκαλος (46' Γοργάκης), Ζυγούρης (46' Κωστόπουλος), Γεωργάκας, Ντεντόπουλος, Προμπονάς (65' Γιαννίκος), Χρήστου (90' Ξάνθης), Κορκολής, Γκρεβτσίδης (85' Μπιζίνης), Κοκκινέλης, Κωστάκης

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Θανάσης Παύλοβιτς): Πασβάντης, Δανάς (46' Φιλιππάτος), Πασχάλης (85' Γκεβατσινός), Μπούρσαλης, Παρασκευόπουλος, Μεγάλος, Σάλεμ, Λογοθέτης, Χατζηκυριάκος, Γρυλάκης, Βαμβακούσης (46’ Θεοδώρου)