Πέρασε από το Χαϊδάρι το... φλύαρο Ηράκλειο 0-3 τον Θρίαμβο

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης το Ηράκλειο πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Θρίαμβου Χαϊδαρίου επικρατώντας με το 0-3.

Η νίκη δεν είναι τόσο εύκολη όσο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα αφού η ομάδα του Αντώνη Ζαφειριάδη πάλεψε το ματς και σε αρκετές περιπτώσεις θα μπορούσε να είχε σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι ήταν φλύαροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πήραν μια επαγγελματική νίκη που τους φέρνει στην κορυφή του 1ου ομίλου.

Στο 12' ο Θρίαμβος είχε δοκάρι σε σουτ του Φούρλα, με το Ηράκλειο 3' αργότερα να κάνει το 0-1 με κεφαλιά του Ζίζηλα μετά από κόρνερ του Κατσούλη.

Το τέρμα αυτό αντί να δώσει αυτοπεποίθηση στους νερατζούρι τους έκανε πιο υποτωνικούς με αποτέλεσμα ο Θρίαμβος να έχει τις στιγμές να φέρει το ματς στα ίσια.

Μάλιστα στο 59' έγινε η φάση που ξεσήκωσε τον πάγκο του Θρίαμβου αφού ο Φούρλας έπεσε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Μολφέση όμως ο μέτριος Ψαρίδης έδειξε τη συνέχεια του αγώνα.Τα λεπτά κυλούσαν βασσανιστικά με το Ηράκλειο να κλειδώνει τη νίκη στο 89' με τη λόμπα του Γεωργουδάκη.

Ο εκτελεστής έγινε δημιουργός έκανε λεπτό αργότερα και ο Χρήστου διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' Σουτ του Γεωργουδάκη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Θρίαμβου Χαϊδαριου.

11' Ο Γεωργουδάκης βρέθηκε σε καλό σημείο όμως ανακόπηκε απ΄οτους αμυντικούς

12' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΙΑΜΒΟ. Στην αντεπίθεση ο Θρίαμβος είχε δοκάρι σε σουτ του Φούρλα.

15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Μετά πό κόρνερ του Κατσούλη ο Ζίζηλας με κεφαλιά κάνει το 0-1.

21 Φάουλ Κατσούλη η μπάλα άουτ.

28' Σέντρα Κατσούλη κεφαλιά Σπυριδάκη η μπάλα λίγο άουτ.

35' Σουτ του Τούμπα η μπάλα άουτ.

42΄Σουτ Τούμπα η μπάλα άουτ

46' Καλή στιγμή για το Ηράκλειο με το σουτ του Σπυριδάκη να καταλήγει στα πόδια του Τζάκου.

47' Γύρισμα Φούρλα σουτ του Άμπι η μπαλα στα σώματα.

50' Σέντρα Κατσούλη ο Σπυριδάκης με διπλή προσπάθεια και κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

51' Μεγάλη φάση για τον Θρίαμβο με τη λόμπα του Άμπι να καταλήγει άουτ.

54' Σέντρα Καρώνη κεφαλιά Γεωργίου ο Τζάκος μπλοκάρει.

57' Σουτ του Χρήστου για τον Θρίαμβο λίγο άουτ.

59' Ο Φούρλας ανατράπεται από τον Μολφέση όμως ο Ψαρίδης δείχνει κίτρινη στον επιθετικό του Θρίαμβου για θέατρο.

63' Σουτ του Χρήστου ο Τζάκος μπλοκάρει.

70' Σουτ Ζαχαρίου η μπαλα κόρνερ

71 Κόρνερ για τον Θρίαμβο κεφαλιά του Τζαβέλα στο δέυτερο δοκάρι λίγο άουτ.

77' Ο Τζώρτζης προσπαθεί να κρεμάσει τον Τζάκο με τον τελευταίο να μπλοκάρει.

81' Σουτ του Τζώρτζη σε κενή εστία η μπάλα άουτ.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Ο Γεωργουδάκης περνάει τη μπάλα πάνω από τον Τζάκο και κάνει το 0-2.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ. Κοντινό πλασέ ο Χρήστου

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Αντώνης Ζαφειριάδης)Τζάκος, Μανωλίκας, Χατζής, Λώλος (37' Τζαβέλας), Τσάκος, Καρβούνης, Αμπίς, Δράμης (58' Χατζόγλου), Φούρλας (64 λ.τρ. Καγιανάς), Χρήστου (75'Μπακλαβάς), Ζαχαρίου.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πάρης Βάλβης) Μολφέσης, Καρώνης, Κατσούλης, Λιαπίδης (54' Μυλερός), Ζίζηλας, Γεωργίου (75' Μέρτκολα), Χρήστου, Τούμπας (64' Λαμπρόπουλος), Αντωνόπουλος, Σπυριδάκης (57' Τζώρτζης) Γεωργουδάκης.