Τα αριστουργήματα του Φέρτη χάρισαν νίκη ανάσα στη Δάφνη που φρέναρε τον Ολυμπιακό Λιοσίων

Ανάσανε η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου που πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στον Ολυμπιακό Λιοσίων με 2-0.

Οι γηπεδούχοι με το τρίποντο αυτό έφτασαν τους 15 βαθμούς και την 7η θέση σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό Λιοσίων που είδε με το... διπλό που έκανε η Αγία Παρασκευή να μενει στο -4 από την κορυφή.

Πάντως οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του Χριστοδούλου.

Στο 52' ο Φέρτης με πλασέ έκανε το 1-0 με τον Ολυμπιακό Λιοσίων να έχει δοκάρι στο 68' σε κεφαλιά του Τσάτσα.

Στο 86' ο Καλαμάτας σε υποδειγματική αντεπίθεση έκανε το 2-0, με τον Ολυμπιακό Λιοσίων στην αρχή της φάσης να ζητάει πέναλτι πάνω στον Λένγκα.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

5' Σέντρα Γκαβζίδη κεφαλιά Μπιλικαϊδη άουτ.

18' Ο Νικολάου βγήκε φάτσα με το τέρμα μετά την πάα του Τσουκαλά όμως πλάσαρε μόλις άουτ.

20' Σουτ Βλασσερού μπλοκάρει ο Γιαννόπουλος.

27' Σουτ Χοτζαί εντυπωσιακά ο Γιαννόπουλος σε κόρνερ

28' Ωραία ατομική ενέργεια και πάσα του Τσουκαλά στον Γκαβζίδη που δεν προλαβαίνει να τσιμπήσει τη μπάλα.

33' Σέντρα Τσουκαλά εντυπωσιακά ο Μπότος σε κόρνερ

35' Σουτ Κωνσταντινίδη μόλις άουτ

38' Φάουλ Γανωτή δύσκολα ο Μπότος σε κόρνερ

41' Φάουλ Γκαβζίδη κεφαλιά Λένγκα άουτ.

47' Σουτ του Φέρτη δεν βρίσκει στόχο.

49' Σουτ του Τσουκαλά ο Μπότος σταθερά

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΦΝΗ. Ο Φέρτης με ένα άψογο πλασέ νικάει τον Γιαννόπουλο για το 1-0.

55' Φάουλ Βλασσερού κεφαλιά Κωνσταντανίδη που ήταν στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα άουτ.

65' Ο Κωνσταντινίδης κάνει το γύρισμα αλλά δεν βρίσκεται κάποιος συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.

68' Μετά από φάουλ του Γανωτή, ο Λένγκα πιάνει την πρώτη κεφαλιά βρίσκοντας τον Τσάτσα που με τον ίδιο τρόπο πήγε να ισοφαρίσει, όμως ο Μπότος αρχικά και στη συνέχεια το δοκάρι δεν επέτρεψαν την ισοφάριση.

74' Ατομική ενέργεια και σουτ Κωνσταντινίδη άουτ.

85' Ζητάει πέναλτι ο Ολυμπιακός Λιοσίων σε πτώση του Λένγκα.

86 2-0. Η Δάφνη τελειώνει το ματς αφού σε υποδειγματική αντεπίθεση ο Φέρτης βρήκε τον Καλαμλατα που πλάσαρε για το 2-0.

ΔΑΦΝΗ (Βαγγέλης Σάπκας) Μπότος, Ιωαννίδης (85' Θωμαϊδης), Λυκουρόπουλος, Γιαννούλης, Χριστόπουλος, Ράπτης, Βλασσερός, Λιόσσης, Φέρτης (88' Βλαχάκης), Χοτζάι (78' Καλαμάτας), Κωνσταντινιδης (78' Σίμος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Λάκης Σμυρνής) Γιαννόπουλος, Γιαταγανάκης, Λαμπρόπουλος (62' Μιχαηλίδης), Βασιλάκος (60' Φραγκόπουλος, Λένγκα, Γανωτής, Τσάτσα (76' Ζέρβας), Γκαβζίδης, Μπιλικαϊδης, Τσουκαλάς, Νικολάου.