«Καθάρισε» η Αγία Ελεούσα, 5-1 τα Πετράλωνα

Για ένα ημίχρονο ήταν αμφίρροπη η αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Ρουφ.

Στο δεύτερο μέρος η Αγία Ελεούσα... πάτησε γκάζι και «καθάρισε» με 5-1 τα Πετράλωνα, παίρνοντας πολύτιμο «τρίποντο» στη μάχη για τη σωτηρία μέσα από τον 2ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ. Στπο 25ο λεπτό ο Γκάνιος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Μπίκος (0-1), όμως στο 33ο λεπτό ήρθε η «απάντηση» από τους γηπεδούχους, με τον Φιλιππάτο να ισοφαρίζει σε 1-1 με σουτ. Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (42') ο Μπίκος σκόραρε με σουτ, δίνοντας πάλι το προβάδισμα στην ομάδα της Αγ. Βαρβάρας (1-2), η οποία δεν αντιμετώπισε προβλήματα στη συνέχεια. Στο 53ο λεπτό ο Μάμας με σουτ έκανε το 1-3, στο 60ο λεπτό ο Παναγιωτόπουλος με σουτ εκτός περιοχής πέτυχε το 1-4 και στο 68ο λεπτό ο Π. Μπάκας διαμόρφωσε με πλασέ το 1-5, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Γκολ: 33' Φιλιππάτος με σουτ - 25' πέν. Γκάνιος (το κέρδισε ο Μπίκος), 42' Μπίκος με σουτ, 53' Μάμας με σουτ, 60' Παναγιωτόπουλος με σουτ εκτός περιοχής, 68' Π. Μπάκας με πλασέ

Διαιτητές: Κελεκίδης, Σερεβέτας-Αργυριάδης

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Θανάσης Παύλοβιτς): Ζούλιας, Παναγιωτόπουλος, Μουντράκης, Κολάγκη, Παρασκευόπουλος, Μαγαλιός, Κουτλής (70' λ. τρ. Ντανίκας), Γκελασβίλι (30' λ. τρ. Δανάς (65' λ. τρ. Θεοδώρου)), Βολονάκης, Φιλιππάτος, Δρυμωνίτης

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Ξυδιάς, Τζώρτζης (60' Τσαγκάρης), Μπίκος, Κυβέλος, Μαθιούδης(60' Μπαρδώσας), Πατσατζόγλου, Αλ. Μπάκας (80' Κουζής), Κατσικανταής, Γκάνιος (60' Π. Μπάκας), Παναγιωτόπουλος (70' Τσιγκόπουλος), Μάμας.