Επιστροφή στις νίκες για Ελπίδα, 3-0 τη Θύελλα

Έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες, η Ελπίδα Αγ. Αναργύρων επέστρεψε στις επιτυχίες, πανηγυρίζοντας το πρώτο «τρίποντο» για το 2022!

Η ομάδα των δυτικών προαστίων επιβλήθηκε με 3-0 της Θύελλας Αγ. Δημητρίου, που δεν κατάφερε να πάρει βαθμολογική «ανάσα» στον 3ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑ. Τα πρώτα δύο γκολ των πράσινων φέρουν την υπογραφή του Γεωργακόπουλου, ο οποίος νίκησε τον Καβακλή με δεύτερη προσπάθεια από κοντά τόσο στο 37ο (1-0) όσο και στο 71ο λεπτό (2-0). Στο 86ο λεπτό ο Παρασκευόπουλος σφράγισε την επικράτηση των γηπεδούχων με μακρινό σουτ.

Διαιτητές: Δημητρακόπουλος, Βλατάκης-Κατελανάκης

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Θανάσης Βάλσαμος): Φανουργιάκης, Κουρέας, Λάνη, Παππάς, Κλουβάτος, Δούκας (89' Σπυρόπουλος), Φούντας (89' Καρίμπας), Πάσχος (67' Παρασκευόπουλος), Κοτταρίδης (88' Τσιρώνης), Ρίζος, Γεωργακόπουλος (88' Ροκανάς)

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜ. (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Καβακλής, Ανδριόπουλος (46' Κυριαζής), Γ. Πατρίκιος (73' Δημητρίου), Σουλοβάρι, Παπανδρέου, Νταλάκας, Ελευθεριάδης, Κουμουνδούρος, Αλεξόπουλος, Ε. Πατρίκιος, Λαγοπάτης.