Τεράστιο διπλό το Χαλάνδρι στην Πετρούπολη Ι Φωνές για τη διαιτησία οι γηπεδούχοι

Τεράστια νίκη για το Χαλάνδρι μέσα στην Πετρούπολη επικρατώντας με 0-1 του Αρη για την 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου.

Οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Γεωργουδάκη στο 69' έσπασαν το αήττητο του Άρη Πετρούπολης που έχει τρομερά παράπονα από τις υποδείξεις της διαιτησίας θεωρώντας ότι καθόρισαν το αποτέλεσμα.

Συγκεκριμένα οι άνθρωποι του Άρη φωνάζουν για τη φάση του 60' όπου σκόραρε ο Αργυρίου και ακυρώθηκε γκολ του Αργυρίου ως οφσάιντ καθώς και για την φάση στο 76' όταν υποδείχθηκε οφσάιντ ο Ρέτζο και ενώ έβγαινε μόνος του απέναντι από τον Κατσιούλη.

Όσον αφορά το ματς οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο α' μέρος και θα μπορούσαν να προηγηθούν σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο 31 οι γηπεδούχοι είχαν σημαντική ευκαιρία όταν ο Μαρίνου με σουτ είδε τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη το ματς ήταν μέτρια σε ποιότητα με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 68' με πέναλτι.

Στη συνέχεια ο Άρης ανοίχτηκε αρκετά και το Χαλάνδρι είχε τους διαδρόμους αλλά και τις ευκαιρίες γιαν α τελειώσει το ματς.

Παρ' όλα αυτά ο Άρης είχε σημαντικές στιγμές με τους Αργυρίου, Ράπτη και Τσουκαλά να φέρει το ματς στα ίδια χωρίς να τα καταφέρει.

Δεύτερο δοκάρι για τον Άρη στο 86' σε εκτέλεση κόρνερ του Μαρίνου.

Το βίντεο του αγώνα θα δείξει εάν οι αποφάσεις της διαιτησίας ήταν λανθασμένες, ενώ αξίζει να σημειωθεί οτι ο επίσημος Άρης Πετρούπολης δεν έχει τοποθετηθεί επίσημα για τη διαιτησία.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4' Σέντρα Τσερκώνη σουτ Σούφλα με διπλή απόκρουση μπλοκάρει ο Κατσιούλης.

17' Πλάγιο Λεβέντη ασυννενοησία στην άμυνα των φιλοξενούμενων μπλοκάρει ο Κατσιούλης.

19' Φάουλ Καρδάμη μπλοκάρει ο Καλογερόπουλος.

31' Σεντρα Αργυρίου στον Μαρίνου πλασέ του τελευταίου με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι και έξω.

41' Σουτ Σαμαράς λίγο άουτ.

60' ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΟΦΣΑΙΝΤ. Φάουλ Μαρίνου, κεφαλιά Αργυρίου, ο Ρέτζο γυρίζει στον Αργυρίου που σκοράρει όμως ο β' βοηθός Σταυρογλου σηκώνει τη σημαία.

68' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ. Ο Μπιμαί ανατρέπει τον Αλεξανδράκη και ο Περράκης δίνει πέναλτι

69' ΓΚΟΛ ΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ. Ο Γεωργουδάκης σκοράρει για το 0-1.

75' Ο Μαρίνου βρίσκει τον Τσουκαλά όμως ο Τσουκαλάς δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελα.

77' Κάθετα Κούντου στον Γεωργουδάκη πλασέ του τελευταίου μόλις άουτ

80' Τσουκαλάς κάνει τη σέντρα ο Τσουκαλάς δεν βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε.

81' Ο Μαρίνου με κόρνερ σημαδεύει το δοκάρι.

82' Καρδάμης στον Γεωργουδάκη ο τελευταίος από το ύψος του πέναλτι βλέπει το σουτ να καταλήγει στην αγκαλιά του Καλογερόπουλου.

85' Σουτ Μπιμάι μόλις άουτ.

90' Φάουλ Μαρίνου κεφαλιά Λάπα η μπάλα άουτ.

ΑΡΗΣ (Γιάννης Σιλεβίστας): Καλογερόπουλος, Ρέτζο, Λεβέντης, Μπιμάι, Τσερκώνης, Γεραγωτέλλης, Τρακόσης (72' Ράπτης), Σούφλας (72' Λάπας), Σαμαράς (46' Τσουκαλάς), Μαρίνου, Αργυρίου.

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Δημήτρης Παπασπύρου) Κατσιούλης Θ., Καρδάμης, Φουκούλης, Τζιόλας, Ντζαβίδας, Μουρελάτος, Γεωργουδάκης, Κούντου, Καλιαμπάκας (72' Κατσιούλης), Σπανός, Αλεξανδράκης (78' Φελέκης).