Σπουδαίο διπλό παραμονής για τον Ιάσονα στο Βύρωνα

Με ψυχωμένη εμφάνιση, η ομάδα από το Ίλιον, επικράτησε επί του Αθηναϊκού με σκορ 1-2.

Το σκορ για τους φιλξενούμενους άνοιξε ο Κολιός στο 21' με κοντινό σουτ ενώ ο Σπυρίδης στο 60' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ψηλοκρεμαστό σουτ εντός περιοχής. Ένα λεπτό αργότερα, η ομάδα του Αθηναϊκού μείωσε το σκορ με την προβολή του Τσώνη στο 55'. Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του σημερινού παιχνιδιού. Η ομάδα του Ιάσωνα, κατάφερε να πιάσει στη βαθμολογία τον Αθηναϊκό, με τους δύο τους να βρίσκονται πλέον ισόβαθμοι με 15 βαθμούς, στη 14η και 13η θέση, αντίστοιχα.

Πάντως, ο Αθηναϊκός είχε καλή παρουσία ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αλέκος Ρίζος): Μανωλικίδης, Τσολάκος, Σαμπάνης (65 Ζάχος), Τσώνης, Τζανετής (68' λ.τρ. Λεπτάκης), Τσονάκης (79' Φατσέας), Αγγελόπουλος, Θανόπουλος (53' Ομασέρε), Σκούμας, Λεβέντης, Σακελλαρίου

ΙΑΣΩΝ (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Ράπτης, Στρουγγής, Ριζάς, Κουμεντάκος, Μπάκας, Γλέζος (65' Μήτσος), Κολιός (88' Μαλλιώρας), Τσαναχτσίδης, Σπυρίδης, Κώστας (73' Σκέμπι), Σέχου