Ελπίδα Αγίων Αναργύρων: Φωνές για τη διαιτησία

Αρκετά παράπονα έχει η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων από τη διαιτητή του σημερινού αγώνα με τα Μελίσσια.

Οι πράσινοι στο match report που ανάρτησαν στην επίσημη σελίδα τους μετά το τέλος του αγώνα στέκονται αρκετά στις αποφάσεις του ρέφερι Μπακογιάννη, θεωρώντας ότι καθόρισαν το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά

Σε ένα παιχνίδι, όπου οι αποφάσεις του διαιτητή Μπακογιάννη και των βοηθών του, Αθανασόπουλου και Μπεκιάρι, έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στο τελικό σκορ. Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοπτε με χαρακτηριστική ευκολία τον ρυθμό του αγώνα, κυρίως από το σημείο της ισοφάρισης της Ελπίδας και έπειτα, με χαρακτηριστικές στιγμές, εκτελέσεις φάουλ ή υποδείξεις καρτών να διαρκούν ακόμα και τέσσερα λεπτά… Στο 70ο λεπτό, ο διαιτητής έπειτα από υπόδειξη του βοηθού του, άφησε την φάση που παιζόταν στην απέναντι πλευρά με σκοπό να αποβάλει τον προπονητή τερματοφυλάκων της Ελπίδας κύριο Κώστα Αρνόκουρο και τον εκπρόσωπο της ομάδας για διαμαρτυρία, για μία φάση όπου ο αμυντικός των Μελισσίων Τιμολέων, έκανε καθαρό χέρι έξω από την περιοχή της ομάδας του, με τον διαιτητή να υποδεικνύει επιθετικό φάουλ! Άξια λόγου, η πολύ κακή συμπεριφορά του διαιτητή Μπακογιάννη στην συγκεκριμένη φάση απέναντι στους ανθρώπους του πάγκου της Ελπίδας! Σημαντικά λάθη που έκριναν την αναμέτρηση, ο παίκτης των Μελισσίων Γαντζούλας στο 83′ παίρνει τη μπάλα καθαρά με το χέρι μπροστά στον επόπτη Μπεκιάρι και στη συνέχεια έβγαλε τη σέντρα στον Ραβάνη για το 1-2, ενώ λίγο αργότερα ο διαιτητής υπέδειξε ανύπαρκτο πέναλτι για το 1-3 και ενώ στην προηγούμενη φάση ο Ζενουνλλάρι είχε δεχτεί καθαρό χτύπημα μέσα στην περιοχή, με τον επόπτη Αθανασόπουλο να παραδέχεται στον προπονητή της Ελπίδας κύριο Τσιμιλιώτη πως είδε την παράβαση, χωρίς όμως να την υποδείξει στον διαιτητή!

Για όλα τα παραπάνω η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων θα τοποθετηθεί αναλυτικότερα με νέα ανακοίνωση.