Πέρασε με... καρέ από το Καματερό ο Απόλλωνας Χαλαναδρίου

Τις δυντότητες που έχει σαν σύνολο έβγαλε για ακόμη μια φορά ο Απόλλωνας Χαλανδρίου που πανηγύρισε την πέμπτη του νίκη επικρατώντας με 1-4 μέσα στο Καματερό της ομώνυμης ομάδας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι αφού οι νερατζούρι δεν έπιασαν την απόδοση που ήθελαν, με αποτέλεσμα να μην δώσουν αξία στο βαθμό που πήραν στην Ηλιούπολη την περασμένη εβδομάδα

Ωστόσο το ματς θα μπορούσε να αρχίσει με άλλη εικόνα αν η μπάλα δεν έβρισκε στο οριζόντιο δοκάρι του Καλιαμπάκου στο 1΄ της συνάντησης σε κεφαλιά του Γκάνιου.

Νέο δοκάρι είχαν στο 12΄ οι φιλοξενούμενοι σε κεφαλιά του Κούκου. Στο 32΄ οι φιλοξενούμενοι σε κόντρα αντεπίθεση και σέντρα από τα δεξιά άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Μήτρου από το σημείο του πέναλτι. Και ένα λεπτό αργότερα διπλασίασαν με σουτ του Παπουτσή.

Μείωσε με δυνατό σουτ ο Γκάνιος στο 42 και αναπτέρωσε για την συνέχεια .

Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη προσπάθησαν να μπουν ζεστά για να αλλάξουν την ροή του παιχνιδιού και θα μπορούσαν σε δυο περιπτώσεις να πετύχουν γκολ.

Και οι δυο ήταν με τον Πετάναι, η πρώτη στο 58΄ και η δεύτερη στο 59΄ που το σουτ βρήκε στο κάθετο δοκάρι. Στο 64΄ οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν κομπίνα φάουλ με τελευταίο αποδέκτη το Κουστομπάρδη που πλάσαρε άουτ.

Στο 75΄ όμως έγινε το 1-3 με πλασέ του Αυγέρη.Το τελικό 1-4 σημείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Αλεξανδράκης στο 91΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Κουνάδης): Ξυδιάς, Ντούπης (62΄ Διαμαντίδης), Καρκαλέτσης (46΄ Χατζίτσε), Σέχου, Βασιλάκος, Πάππας, Πετανάι, Λουβερδής. Γκάνιος (84΄ Κατσικανταής), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. (Χρήστος Βλάχος): Καλιαμπάκος, Κουτσογκίλας Π. (62΄ Παπαδόπουλος),  Κουστομπάρδης, Κούκος, Κουτσογκίλας Ε., Άγκολι, Σταμάτης (62΄ Αυγέρης), Απειρανθίτης, Μήτρου (66΄ Στεργιώτης), Αλεξανδράκης, Παπουτσής (72΄ Ψάλλας)