Τσαμόπουλος: Είμαστε στεναχωρημένοι

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής της Διάνας Ηλιούπολης, Γιώργος Τσαμόπουλος, μετά την ισοπαλία 2-2 με τους Τράχωνες.

Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε

''Είχαμε δυο όψεις σαν ομάδα. Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο που είμαστε αρκετά καλοί. Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Δεν είχαμε πολλές κλασσικές ευκαιρίες όπως ούτε και ο αντίπαλος. Είχαμε λίγες ευκαιρίες. Στο β' μέρος ημίχρονο ξεκινήσαμε δυνατά και ελέγξαμε το ματς στο πρώτο τέταρτο και ευτυχήσαμε μετά την αλλαγή του Φάρου και την είσοδο του στο ματς να σκοράρουμε και να πάρουμε διαφορά δυο τερμάτων στον αγώνα. Εκεί χάσαμε τη συγκέντρωση μας και δείξαμε μια ποδοσφαιρική αλαζονεία και προσπαθήσαμε με ατομικές ενέργειες να πετύχουμε κάποιο γκολ και όχι με το ότι είχαμε πετύχει μέχρι τότε σαν ομάδα με αποτέλεσμα να δημιουργούνται κενά στην άμυνα μας και τα εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος. Γέμισε περισσότερο την περιοχή μας. Εμείς θέλαμε να πάρουμε το παιχνίδι χωρίς να γυρίσουμε την ομάδα αρκετά πίσω και τελικά με κάποια ατομικά λάθη δώσαμε το δικαίωμα στον αντίπαλο όχι απλά να μειώσει στο σκορ αλλά έχοντας και κακή διαχείριση μετά το 1-2, δώσαμε το δικαίωμα στον αντίπαλο να μας ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. Είμαστε στεναχωρημένοι γιατί χάσαμε δυο βαθμούς και δεν κερδίσαμε έναν, γιατί προσπαθήσαμε να πάρουμε το ματς παίζοντας σωστό ποδόσφαιρο. Και ενώ μέχρι κάποιο καθοριστικό σημείο είμαστε με δυο γκολ μπροστά δεν καταφέραμε να πάρουμε μια νίκη που θα ήταν σημαντική για τη συνέχεια. Δεν έχουμε χρόνο για στεναχώριες γιατί παίζουμε σημαντικό μας Κυπέλλου με τον Άγιο Ιερόθεο και μετά το ματς με τον ΠΑΟ Ρουφ, άρα για εμάς είναι μια εβδομάδα που πρέπει αμέσως να σκεφτόμαστε την επόμενη μας υποχρέωση και στο τέλος όταν βγει αυτή η εβδομάδα θα κάνουμε τον απολογισμό μας”.