Αστέρας Ζωγράφου: Σε αναζήτηση ποιοτικών προσθηκών

Σε αναζήτηση παικτών ώστε να αναβαθμίσει το ρόστερ της η ομάδα του Μπάμπη Κατσάνου.

Παράλληλα, ο φέρελπις Κεράι πρόκειται να δοκιμαστεί από ομάδα του εξωτερικού. Πιο συγκεκριμένα, μιλάμε για σύλλογο στην πρώτη κατηγορία της Σουηδίας, με την ομάδα του Αστέρα να εκφράζει τη χαρά της που ένας παίκτης που αναδείχθηκε στο σύλλογο έχει την ευκαιρία να εκτοξεύσει την καριέρα του. Παρ' όλα αυτά, δημιουργείται έτσι η ανάγκη για περαιτέρω ενίσχυση και για αυτό, στον σύλλογο θα προσπαθήσουν να φέρουν στην ομάδα παίκτες αξίας, κάνοντας προσθήκες σύμφωνα με το πλάνο, οι οποίες θα αναβαθμίσουν το ρόστερ. όσον αφορά το φιλικό που δόθηκε απέναντι στη Θύελλα Αγίου Δημητρίου, δοκιμάστηκαν δύο εντεκάδες, μάλιστα το σκορ ημιχρόνου ήταν στο 0-0, με τον Αστέρα να δέχεται στο δεύτερο ημίχρονο τα δύο τέρματα.