Καματερό για... φίλημα 1-3 το Παλαιό Φάληρο

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές, το Καματερό επικράτησε με 1-3 του Παλαιού Φαλήρου και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα φτάνοντας στην 7η θέση μετά από 11 ματς έχοντας 14 βαθμούς.

Το συγκρότημα του Νίκου Κουνάδη παρά τις απουσίες βασικών παικτών όπως οι Χαιρετάκης, Κανακάρης, Μαζμανίδης, Τσαγκάρης και Ανδριτσόπουλου, βρήκε τον τρόπο να πάρει ένα μεγάλο διπλό και να βελτίωσει τη θέση του στην κατάταξη.

Από την άλλη, το Παλαιό Φάληρο πλέον βρίσκεται στην 14η θέση και θα πρέπει σε μεγάλο βαθμό να αλλάξουν πολλά πράγματα για να καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία.

Το ματς ξεκίηνσε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους οι οποίοι στο α' μέρος ήταν καλύτεροι. Συγκεκριμένα στο 37' ο Διγενής με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 1-0.

Στο 45' ο Παναγιωτόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 με ωραία εκτέλεση φάουλ, ενώ νωρίτερα είχε ακυρωθεί γκολ του Γκάνιου ως οφσάιτν.

Στο 72' το Καματερό ήταν ανώτερο και πέτυχε το 1-2 στο 72' όταν ο Πετανάι με ωραία πάσα βρήκε τον Διαμαντίδη και ο τελευταίος με σουτ έκανε το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Πετανάι στις καθυστερήσεις.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

9' Σέντρα Ντζαβίδα ο Κωνσταντινίδης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

12' Ο Κωνσταντινίδης έστρωσε στον Διγενή που έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

24' Σουτ Βασιλάκου άουτ.

26' Ο Κωνσταντινίδης ταλαιπωρεί την αντίπαλη άμυνα όμως οι αμυντικοί την τελευταία στιγμή απομακρύνουν.

33' Μετά από φάουλ του Πετανάι η μπάλα έφτασε στον Σέχου που έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ. Ο Διγενής με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 1-0

41' Οφσάιντ-γκολ. Ο Γκάνιος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

45 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ. Ο Παναγιωτόπουλος με τρομερό φάουλ ισοφαρίζει σε 1-1.

51 Μεγάλη φάση για το Καματερό. Ο Γκάνιος πήγε να περάσει και τον τερματοφύλακα όμως ο νεαρός πορτιέρο του Φαλήρο έπεσε στα πόδια του και μπλόκαρε

57' Σουτ του Γκιώνη ο Ξυδιάς σε κόρνερ.

64' Ο Διαμαντίδης βρέθηκε μέσα στην περιοχή από πλάγια και δεξιά έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει μόλις άουτ.

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ. Με τρομερή πάσα ο Πετανάι βρήκε τον Διαμαντίδη που έκανε το σουτ γράφοντας το 1-2.

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ. Ο Πετανάι κάνει το 1-3.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Μπάμπης Σούρδης) Αντωνιάδης, Γκιώνης, Ναρλιάν (82' Σαμπάνης) Μπέλερης, Νταβίδας, Χασιώτης (75' Λεκαράκος), Κωνσταντινίδης, Σκόρδος (59' Φωτιάδης), Καλλιοντζάκης, Πασάς, Διγενής (65' Αργυριάδης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Κουνάδης) Ξυδιάς, Βασιλάκος (85' λ.τρ. Ζαχαρόπουλος), Πιτέλης , Χασίτζε, Σέχου, Καρκαλέτσης (46' Παππάς), Πετανάι, Λουβερδής, Γκάνιος (58' Διαμαντίδης), Παναγιωτόπουλος, Κατσικανταής (90' Ελευθερόγλου)