Διπλό με ανατροπή για τους Τράχωνες στο Χαϊδάρι

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο συγκινήσεις ως το τελευταίο λεπτό, οι Τράχωνες κατάφεραν να αποδράσουν με τη νίκη από το γήπεδο του Χαϊδαρίου και να σκαρφαλώσουν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας ματς περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 28' με τον Παυλόπουλο, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα οι Τράχωνες (που είχαν δοκάρι στο δέκατο λεπτό) ισοφάρισαν με τον Τσακίρη. Η ολική ανατροπή του σκορ ήρθε στο 76' με το γκολ του Δημογιάννη έπειτα από την ασίστ του Βουρλούμη, αν και το Χαϊδάρι είχε δοκάρι στο 3 λεπτό των καθυστερήσεων, με το 1-2 να παραμένει.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η φάση που σημάδεψε τον αγώνα έγινε από πλευράς Χαϊδαρίου με τον Παυλόπουλο να τηρεί το fair play ενώ μπορούσε να σκοράρει, με τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα από τη διαιτησία.

ΧΑΪΔΑΡΙ (Χρήστος Κιούρκος): Mίχος, Πλουμάτος, Φαβαλάς, Τσώνης, Τζωρτζάτος, Βλάχος, Αντωνόπουλος (55' Γατσούλας), Καμπέρης, Παυλόπουλος, Μουρεζίνης, Περλέσι (72' Γιαννακόπουλος)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Παπαδόπουλος, Σπανουδάκης (89' Τρουπάκης), Λεόπουλος (91' Βάσιλας), Κριτίδης, Κορκολής, Τσακίρης, Παπατζίμας, Κολοβός (85' Αυγέρης), Γιαννόπουλος (28' λ.τρ. Δημάκης), Δημογιάννης, Βουρλούμης