Διπλό στο Ίλιον για τον Κένταυρο

Νικηφόρα πέρασε ο Κένταυρος Βριλησσίων από την έδρα του ΑΟ Ιλίου, επικρατώντας με 2-3.

Σε ένα παιχνίδι όπου οι ισχυροί άνεμοι επηρέασαν το ρυθμό του, το συγκρότημα του Γιώργου Οικονομόπουλου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή του παιχνιδιού ισχυρό προβάδισμα στο σκορ, με τον Λεμονή στο 3' να κάνει το 0-1 και τον Μπρίλη να διαμορφώνει το 0-2, 5 λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν το σκορ μετά την ωραία μακρινή προσπάθεια του Καράμπελα στο 35'. Στο Δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Κενταύρου πήρε ξανά προβάδισμα 2 τερμάτων με τον Δέτση να σκοράρει για το 1-3 στο 49'. Η ομάδα του ΑΟ Ιλίου ήταν επηρεασμένη από τους ισχυρούς ανέμους και το άγχος της πρεμιέρας όμως κατάφερε να μειώσει ξανά, με το κοντινό σουτ του Σκαμάνη να διαμορφώνει στο 88' το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ (Τζώτζης): Καλαμάρης, Μεχμέτι, Ευαγγέλου, Λάχας, Δαούτης, Καράμπελας (65' Παπασπυρόπουλος), Νάτσης (65' Σκαμάνης), Τζανετόπουλος (55' Μπαντές), Δαμασκηνός, Σπάρταλης, Ράπτης

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Οικονομόπουλος): Χριστοδουλάκης, Μπεκιάρης (62' Κουλιούρης), Καλούτσας, Ελεζάι, Θεοδωρίδης Θ., Παπαγεωργίου (46' Μάργαρης), Μανίκας, Λεμονής (55' Κανέλλος), Σταματόπουλος (46' Δέτσης), Χαλκιόπουλος, Μπρίλης