Τελικά... ισοπαλία για Απόλλωνα Χαλανδρίου και ΑΟ Περιστερίου

Από ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες που ήρθαν ισόπαλες με το «γεμάτο»2-2.

Ο Απόλλωνας μπήκε πολύ πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 32' με τον Μήτρου. Μάλιστα, διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο παίχτη να σκοράρει ξανά στο 39' και πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας πολύ καλές πιθανότητες να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης στην πρεμιέρα. Στην επανάληψη όμως, η ομάδα του Αλβέρτου Παπαδάκη πέτυχε τη μερική ανατροπή του παιχνιδιού. Πρώτα με τον Θεοδώρου που σκόραρε στο 50', μειώνοντας σε 2-1 και έπειτα με τον Λειβαδά που έφερε το ματς στα ίσα στο 72'. Έτσι, και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό, ξεκινώντας δίχως ήττα τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Βλάχος): Καλλιαμπάκος, Παπαδάκης, Νούσης (62' Παπαθανάσης), Ψάλλας, Παστρίκος, Αγκόλλη, Κούτσιας (89' Μότσιος), Λέλεκας (62' Κανδεράκης), Χαραλάμπους (79' Καλημέρης), Μήτρου (32, 39 γκολ) (62' Παγώνης), Αλεξανδράκης

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαδάκης): Τσιώσης, Λέτσι, Τρόκα, Μπούζας, Σετελλαρι, Κλωνάρης, Ρίζος (46' Καρακωνσταντής), Καλάμης (65' Λαναράς), Θεοδώρου (γκολ 50) (81' Ζιάμπρας), Λειβαδάς (γκολ 72), Νένδος