Μοιρασιά στο ντέρμπι για Χολαργό και Αγία Παρασκευή (1-1)

Το μεγάλο ντέρμπι του 2ου ομίλου δεν ανέδειξε νικητή αφού Χολαργός και Αγ. Παρασκευή έμειναν στο 1-1.

Οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη, ο Χολαργός για να δώσει αξία στο διπλό κόντρα στα Σούρμενα και η Σάντα για να ρεφάρει την ήττα της πρεμιέρας από τον Μικρασιατικό.

Στο α' μέρος οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν έχοντας την υπεροχή όμως μετά το πρώτο τέταρτο η Σάντα ισορρόπησε και απείλησε στο 40' με τον Σιαλμά να μην βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε.

Στο 42' ο Κραψίτης βρέθηκε από δεξιά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0.

Στο β' μέρος ο Χολαργός μετά το πρώτο δεκάλεπτο βελτιώθηκε έχοντας δοκάρι στο 50' με τον Γαλάτη.

Στο 52' ο Σκούμας με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 μετά τη σέντρα του Γερώνυμου.

Στο 70' ο Χολαργός είχε καλή ευκαιρία με τον Μυλωνά να κάνει την προβολή και τη μπάλα να φεύγει άουτ μετά από σέντρα του Γερώνυμου.

Στο 76' η Αγία Παρασκευή είχε σημαντική ευκαιρία όταν ο Κραψίτης έκοψε τη μπάλα από αριστερά στο Σιαλμά ο τελευταίος σούταρε όμως στα σώματα.

Στη φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι πάνω στον Κραψίτη.

Στο 74' ο Χολαργός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο γήπεδο λόγω αποβολής του Χατζή με δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία.

Στις καθυστερήσεις ο Σιαλμάς έκανε το μονοκόματο σουτ αναγκάζοντας τον Μαρκή να διώξει σε κόρνερ.

Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κατοίκου έχουν και οι δυο ομάδες.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Βασίλης Παπαδόπουλος) Μαρκής, Γερώνυμος (80' λ.τ.ρ. Βλάχος), Βασίλας (46 Αλικάι), Μιχελής, Τσίρος, Τσουτσουδάκης, Γαλάτης (66' Μυλωνάς), Μπαλαχτσής, Χατζής, Ζαχαρόπουλος Ι., Σκουμας (90' Ζαχαρόπουλος Δ.).

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενακης) Παναγόπουλος, Κουρίνος, Καλαντζής (71' Μπουτσικάρης), Σουβατζογλου, Τριανταφυλλίδης, Γεωργίου, Σάμιος (68' Μπίτιλης), Φαρκωνας (46' Λαζόπουλος), Κραψιτης, Χατζίου, Σιαλμάς.