Καλή εμφάνιση και νίκη-κορυφής για Χαραυγιακό 2-0 το Περιστέρι

Με τον Λουσιεν Κουντου να πετυχαίνει και τα δύο τέρματα της ομάδας του, ο Χαραυγιακός επιβλήθηκε με 2-0 του ΑΟ Περιστερίου.

Την καθολική τους υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο εξαργύρωσαν με γκολ οι γηπεδούχοι, όταν στο 38' ο Κουντου με προβολή έκανε το 1-0. Ο ίδιος παίχτης πέτυχε και το 2-0, με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή στο εβδομηκοστό λεπτό του αγώνα. Η ομάδα του Χαραυγιακού, μετά το νικηφόρο της αποτέλεσμα, βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου έχοντας συγκεντρώσει 27 βαθμούς, ενώ ο ΑΟ Περιστερίου παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και τη δωδέκατη θέση, συγκεντρώνοντας 13 βαθμούς στις πρώτες 12 αγωνιστικές του πρταθλήματος.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μαντζούνης): Βακερλής, Τσέκος (60' Τσαραούσης), Παρασκευόπουλος, Μαραγκουδάκης, Αναστόπουλος, Γιαννόπουλος (75' Κονόι), Κασσιάνος (86' Στάθης), Κούτρας, Πλούμης, Κουντου (75' Σακελλαρίου), Οκσίσογλου

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αλβέρτος Παπαδάκης): Τσιώσης, Τρόκα (53' Ρίζος), Μπουζάς, Σετελλαρι (75' Λειβαδάς), Βελέντζας, Μπέντας, Λέτσι, Ζιάμπρας, Καραχάλιος, Νένδος (79' Λιγκοπορα), Κουτσουκου (64' Θεοδώρου)