Σταθερά πρώτος ο Ορφέας Αιγάλεω, 2-1 την ΑΕ Μεταμόρφωσης

Πήρε τη νίκη στο μεγάλο ντέρμπι του 3ου ομίλου στη Β' ΕΠΣΑ ο Ορφέας και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στην κατάταξη!

Η ομάδα του Αιγάλεω κατέβαλε με 2-1 την ΑΕ Μεταμόρφωσης και ξέφυγε στο +5 από τον χθεσινό της αντίπαλο και τον ΑΟ Καλαμακίου, σε μία αγωνιστική που ο δεύτερος Άρης Καλαμακίου έχει ρεπό. Στο 22ο λεπτό ο Ζουμπουνέλης άνοιξε το σκορ με απίθανο ψηλοκρεμαστό σουτ αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή (1-0), στο 65ο λεπτό ο πολύπειρος Τσατσαλίδης «απάντησε» με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά (1-1), όμως δύο λεπτά μετά ο Καλογήρου αποκατέστησε την τάξη με κοντρόλ και γυριστό σουτ έπειτα από οργανωμένη επίθεση της ομάδας του (2-1).

Διαιτητές: Νικολάκος, Ματσούκας-Σπυρόπουλος

ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓ. (Γαληνός Νικολαΐδης): Μαρουδιάς, Φ. Αγγελακόπουλος, Αθανασόπουλος, Χατζίτζε, Χρόνης, Δουγιέκος, Ζουμπουνέλης, Β. Αγγελακόπουλος, Καλογήρου, Σαββίδης (67' λ. τρ. Κυριάκος (87' λ. τρ. Πετανάι)), Γκέρτσος (79' Καρδαράς)

ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γιώργος Λιάπης): Καραγεώργος, Περιβολαράκης, Χατζηιωαννίδης (81' Κλετσίδης), Κοκκινόπουλος, Κορλιές, Κοκότης, Τζαμαλής, Κριπιντίρης (62' Αποστόλου), Τσατσαλίδης, Μπάλλα (62' Μπούσι), Βάσιλος (81' Ζαχαρής).