Σταθερά ανοδικά ο Φοίνικας Περιστερίου, 3-1 την Ιεράπολη στο Αιγάλεω

Την τρίτη νίκη του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του πέτυχε ο Φοίνικας Περιστερίου και μπήκε με θετικό τρόπο στο 2022.

Η ομάδα του Στάθη Πανακούλια έκανε την ανατροπή στο γήπεδο Οριζομύλων και επικράτησε με 3-1 της Ιεράπολης, δίνοντας συνέχεια στην ανοδική της πορείας στον 4ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ. Στο 43ο λεπτό ο Βιτουλαδίτης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους (1-0), όμως στο δεύτερο μέρος τα πάντα άλλαξαν! Στο 50ο λεπτό ο Μάζης έφερε το ματς στα ίσια (1-1), στο 77' ο Ζαρκάδας έκανε το 1-2 και με την εκπνοή (90') πάλι ο Μάζης βρήκε δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Διαιτητές: Κασίδης, Παπαηλίας-Γεωργιτσόπουλος

ΙΕΡΑΠΟΛΗ (Χρήστος Κιούρκος): Βολυράκης, Πίττης, Μπουρδαμής, Βιτουλαδίτης, Κομνηνάκης, Ανανγώστου, Τσαπουρίνης, Μαντάς (87' Μπαμπίκης), Γιαλαμάς (64' Δάσκαλος), Λαγκαδίτης, Κωνσταντινίδης

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Στάθης Πανακούλιας): Μώττος, Πιτσίνης, Ηλιόπουλος, Λάσκαρης, Λιαγκόζης (72' Ζαρκάδας), Παπανικολάου, Χαλικιάς, Δαρδαμάνης (85' Μαλιώρας), Μάζης, Σοροβίγκας (65' Μαγαλιός), Λαϊνάς.