Η Νέα Σμύρνη το ντέρμπι, 3-1 τον ΓΣ Καισαριανής

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Νεα Σμυρνη στον εντός έδρας αγώνα της απέναντι στον ισχυρό ΓΣ Καισαριανής επικρατώντας με 3-1.

Η ομάδα του Σπύρου Ταραμα ευτύχησε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με τον Φασουλα να τελειώνει ψύχραιμα την ενέργεια του και με πλασέ να βάζει τη Νέα Σμύρνη μπροστά στο σκορ. Είκοσι λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Ντονικιαν, ο οποίος επωφελήθηκε από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων και σε τετ α τετ μίλησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 2-0. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, έχασε ευκαιρίες να κάνει τρία τα τέρματα της με τον Φασουλα, τον Γκιόνη και τον Παππά ενώ και ο ΓΣ Καισαριανής έχασε σημαντική ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς αφού στην εκπνοή του πρώτου μέρους μια όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ του Μαλλιδη απέκρουσε ο Γερογιάννης με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κρατήσουν το υπέρ τους 2-0 με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο όμως το πλήρωσαν αφού στο 68' ο Φασούλας πήρε τη μπάλα από τον Πρέτζε σε μια αντεπίθεση και με τετ α τετ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο της ομάδας του Σπύρου Ταραμα. Ο ΓΣ Καισαριανής μείωσε στο 83' με τον Τσαρούχα ενώ σημαντικές ευκαιρίες για κάποιο ακόμα γκολ έχασαν για την ομάδα μας οι Βερεσογλου και Γαλάνης.
Με αυτή την νίκη η Νέα Σμύρνη εδραιώθηκε στην κορυφή του ομίλου της έχοντας σε 7 αγώνες 5 νίκες και 2 ισοπαλίες.
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ (Σπύρος Ταραμας): Γερογιάννης, Λέτσι (66' Αρβανιτάκης), Μπιρμπίλης (83' Αθανασίου), Κωστής, Τσιμητρης, Πρέτζε, Παππάς (83' Γαλάνης), Ντονικιαν (55' Σκουτέρης), Φασούλας (83' Γκίκα), Βερεσογλου, Γκιόνης
ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μαρίνος Πολυμερης): Θωμάς, Σιαδημας (71' Μαρδακης), Μαρδακης, Πλακαλι, Αιβαζης, Οντατζης (46' Βειζαι), Σπυρόπουλος (46' Χαλιλαι), Οικονομοπουλος (60' Τσαρουχας), Πεμαι (46' Λεπτακης), Μαλλιδης, Kokthi