Ασταμάτητος ο ΑΟΝΑ, 2-0 τον Γκυζιακό και... 5 στα 5!

Στον δρόμο της επιστροφής στη Β' ΕΠΣΑ μοιάζει να βρίσκεται ο ΑΟΝΑ, ο οποίος αποδεικνύει αγωνιστική με την αγωνιστική ότι δεν... χωράει στην Κατηγορία που αγωνίζεται φέτος!

Η ομάδα της Αργυρούπολης πέτυχε άλλη μία νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στον Γκυζιακό, επικράτησε με 2-0 και διατήρησε το απόλυτο των βαθμών μετά από πέντε αγωνιστικές στον 3ο όμιλο της Γ' ΕΠΣΑ. Οι γηπεδούχοι του Σπ. Τάραμα «καθάρισαν» το ματς με δύο γκολ λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Στο 42ο λεπτό ο Νταής με σουτ άνοιξε το σκορ (1-0) και στο 45' ο Δ. Ρούσσος με φοβερό, μακρινό σουτ έγραψε το 2-0, που έμελλε να μην αλλάξει στο δεύτερο μέρος.

Διαιτητές: Στεφανοπούλου, Κωτσοβίλης-Λώνη

ΑΟΝΑ (Σπύρος Τάραμας): Κατράνας, Μιχαηλίδης, Τριτσινιώτης, Δρακούλης, Γ. Ρούσσος, Δ. Ρούσσος, Κολδουρμίδης (75' Νικολόπουλος), Μπαξεβάνης, Τιέρ, Μακρής (65' Λαγανάς), Νταής

ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ (Μάκης Ντέτσικας): Πασαπνοής, Καρποντίνης, Κωνσταντόπουλος, Κολοβός (10' λ.τρ. Πλυταριάς (60' Κυρίτσης)), Πάντζι (80' Μαυρίκος), Αδαμίδης, Νούτσος (46' λ.τρ. Βλασερός), Ασημακόπουλος (46' Φιτσάκης), Μεσασβίλι, Καπούσης, Καββαδίας