Νίκη Γαλατσίου: Έ"Χ"ασε την ευκαιρία να νικήσει

Ισόπαλο έλιξε το παιχνίδι στο γήπεδο του Γαλατσίου μεταξύ της Νίκης Γαλατσίου και Α.Ε. Ιλίου με 1-1. Το αποτέλεσμα αδικεί την γηπεδούχο ομάδα που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 44΄με γκολ-φάουλ του Μπεκιράϊ, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 87΄ με τον Χριστόπουλο.

Οι παίκτες του Γιώργου Κουφόπουλου είδαν την μπάλα να χτυπά στο αντίπαλο δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Κομιώτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη Γαλατσίου είχε την υπεροχή , έχασε ευκαιρίες για γκολ και στο τέλος με την μετάθεση του Χριστόπουλο από την άμυνα στην θέση του σέντερ φορ, κατάφερε να ισοφαρίσει.

Να σημειωθεί ότι ο Χριστόπουλος είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 5 γκολ! Η ομάδα της Νίκης Γαλατσίου, είναι χωρίς ήττα τα τελευταία 4 παιχνίδια.

Διαιτητής ο κ. Κωτσοβίλης με βοηθούς τους κ. κ. Γεωργίου και Γεωργακόπουλο

Νίκη Γαλατσίου: Στεργίου, Ντουντουλάκης(46΄Ντάβι) Κομιώτης, Κεφαλάς, Χριστόπουλος, Δ. Μπούσουλας, Λαζρίδης, Λικάϊ(59΄Καρώνης), Κοτσιάϊ(46΄Κατσαρός), Αποστολάκης, Μπερναλής

Α.Ε. Ιλίου : Τζέκος, Ι. Τσιάλλης, Σελένια, Κούκης, Καραχάλιος, Κορωνιός, Βασιλικός, Θ. Τσιάλλης, Μπεκαράϊ(92΄Μαργατίνας), Μπεμπελίκα(80΄Πιτακίδης), Καραντώνης