Νίκη η Τριγλία (2-0 τον ΑΟ Σταμάτας) πριν το ντέρμπι

Με καλή ψυχολογία θα πάει η Τριγλία στο ντέρμπι του 2ου ομίλου της Α' ΕΠΣΑΝΑ με αντίπαλο την πρωτοπόρο Μαρκό.

Η ομάδα της Ραφήνας υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής (31/10) τον ΑΟ Σταμάτας, του οποίου επιβλήθηκε με 2-0 χάρη σε δύο προσωπικά γκολ του Κ. Τσούκα. Στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ, ενώ στο 72ο λεπτό έγραψε το 2-0 με σουτ σε αντεπίθεση. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 33ο λεπτό μετά από φάουλ του Σιατραβάνη από πλάγια θέση, ενώ στο δοκάρι κατέληξε η μπάλα και από το δυνατό σουτ του Σένε στο 44ο λεπτό.

Διαιτητές: Αντ. Βλάχος, Πολυχρονιάδης-Αλεξόπουλος

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Γ. Τσούκας, Γερώνυμος, Παπάζογλου (86' Δεληπόρτας), Νταή, Σένε (64' Καρκασίνας), Κ. Τσούκας, Ζαφειρόπουλος (90' Κονταρίνης).

ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Σκαρπέλης): Μανουσάκης, Ταμπακάι, Πατρινός, Γιαννακίδης, Σιατραβάνης, Δεσύλλας (46' Παπιδάκης), Ραυτακόπουλος (71' Μαντζιώρος), Χρυσανθακόπουλος (83' Τσουρούλας), Μπερμπάντης (83' Ρουκάι), Οσμενάι (83' Τσεβάς), Κοσκινάς.