Πέρασε από την Αρτέμιδα ο Αχαρναϊκός

Ύστερα από ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με εναλλαγές συναισθημάτων, ο Αχαρναϊκός πανηγύρισε τη νίκη με 2-1 στην Αρτέμιδα απέναντι στον τοπικό ΑΟ Άρτεμις και παρέμεινε σε τροχιά τίτλου στον 1ο όμιλο της Α' ΕΠΣΑΝΑ.

Η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, με τους πράσινους να παίρνουν το προβάδισμα στο 70ο λεπτό έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Σπυρίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Γ. Μπαστάνης (0-1). Στο 83ο λεπτό ο Τσέπας έφερε το ματς στα ίσια με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση (1-1), όμως τρία λεπτά μετά (86') ο Μαβίδης απάντησε και με ωραίο σουτ πέτυχε το 1-2.

Διαιτητές: Φωστέρης, Γουρνιάς-Κουλοχέρης

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ (Γιάννης Φυτιλής): Καραογλάνης, Παπάζογλου (8' λ. τρ. Στάφα), Καζάλας, Διαμάντης, Θεοχάρης, Λ. Φυτιλής, Μ. Φυτιλής, Κοζανίδης (61' Αγγελακόπουλος), Κανελλόπουλος (23' λ. τρ. Βεϊζάι), Ράσα (61' Τσέπας), Μοιρασγεντής

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ (Μάκης Παπαδόπουλος): Μυλωνάς, Ζαχαρός (61' Βασιλόπουλος), Αθανασόπουλος, Μαγγίνας, Μάναλης, Αμπάρα, Νταγιάντας (84' Θ. Μπαστάνης), Μαβίδης, Γ. Μπαστάνης (87' Σαβουλίδης), Σπυρίδης, Στραβομύτης.