+1 για την Άνοιξη με το «διπλό» στην Αγ. Μαρίνα (5-2 τον Θησέα)

Οριακά καλύτερη έκανε η Άνοιξη τη συγκομιδή της στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και ενόψει της διαδικασίας των πλέι άουτ.

Η ομάδα του Δ. Κοσμά πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Αγ. Μαρίνας, όπου επιβλήθηκε με 5-2 του τοπικού Θησέα Ν. Μάκρης, ορίζοντας το ξεκίνημά της στην επόμενη φάση στους 10 βαθμούς.

Ο Θησέας προηγήθηκε στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσέλιου στο 24' (1-0), όμως η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους. Στο 36ο λεπτό ο Νησωτάκης ισοφάρισε με σουτ (1-1), στο 43ο λεπτό ο Στάθης «σημάδεψε» δοκάρι και δύο λεπτά μετά (45') έγραψε το 1-2 με πλασέ. Στο 70' ήταν η σειρά του Παληαρούτα να σκοράρει με σουτ για το 1-3 και τρία λεπτά μετά ο Ζιβάνοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 με σουτ. Ο Ραπτογιάννης μείωσε με πλασέ στο 75' (2-4), με τον Θ. Πανάγου να διαμορφώνει το τελικό 1-2 με πλασέ στο 85'.

Διαιτητές: Δραγάτης, Τσελεπίδης-Πολυχρονιάδης
ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Γιάννης Τσέλιος): Βοτσίδης, Μηναδάκης (74' Αζάλ), Βασιλαράς, Βούσουλας, Καχόπουλος (65' Παπασωτηρίου), Τρίμης, Τσέλιος, Μαστρογιαννούδης (58' Ραπτογιάννης), Παρασκευόπουλος (74' Μόκας), Παυλάκης, Ανδριάς (58' Νικηφοράκης)
ΑΝΟΙΞΗ (Δημήτρης Κοσμάς): Βεζύρης, Κουλόλι (67' Βουγιουκλίδης), Θ. Πανάγου, Α. Πανάγου, Πέττας (74' Αμανατίδης), Νησωτάκης (67' Συρανίδης), Τζάθας, Παληαρούτας, Μούκα (36' Στάθης), Ζιβάνοβιτς, Καζβιρόπουλος (74' Συκάς).