Τριγλία από... άλλη κατηγορία, απέκλεισε τον Αστέρα Βάρης και πέρασε στον τελικό (2-1)!

Αυτή η ομάδα... ταβάνι δεν έχει και φροντίζει να το αποδεικνύει σε κάθε ευκαιρία που της δίνεται!

Παράλληλα με την εξαιρετική παρουσία της στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ την τελευταία διετία, η Τριγλία κάνει... πράγματα και θαύματα και στο Κύπελλο, υπενθυμίζοντας ότι δεν έχει πάψει να αποτελεί μία από τις κορυφαίες ομάδες του ποδοσφαίρου της Ανατολικής Αττικής!

Στον σημερινό (2/3) επαναληπτικό της «λευκής» ισοπαλίας στη Βάρη, η ομάδα της Ραφήνας νίκησε με 2-1 τον Αστέρα της Γ' Εθνικής και πήρε την πρόκριση για τον τελικό, όπου θα διεκδικήσει το δεύτερο τρόπαιο στην ιστορία του θεσμού! Στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου «Π. Σκούφος» έγινε ένα δυνατό παιχνίδι κάτω από έντονο άνεμο, με τους κιτρινόμαυρους να προηγούνται δύο φορές στο σκορ και να παίρνουν τη μεγάλη νίκη. Μόλις στο 2ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με κοντινή προβολή του Νταή (1-0), οι κυανόλευκοι ισοφάρισαν στο 44ο λεπτό με προβολή του Μάγγου, όμως στο 64' ο Σένε με «ξερό» σουτ έγραψε το 2-1, που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους!

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ. Μετά από κόρνερ δημιουργήθηκε σύγχυση στα καρέ του Μαρινάκη και ο Νταής με κοντινή προβολή κάνει το 1-0.

7' Φάουλ Γκούμα η μπάλα άουτ

12' Φάουλ Ζαφειρόπουλου από αριστερά ο Μαρινάκης καλού-κακού διώχνει σε κόρνερ.

21' Σουτ Γκέκα ο Σύρακας μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

22' Σέντρα Χαϊδου μονοκόμματο σουτ Νάκα ο Σύρακας μπλοκάρει.

23' Σέντρα Γκούμα από αριστερά ο Παρασκευόπουλος έκανε το πρώτο σουτ, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα των αμυντικών και στην επαναφορά ο τελευταίος είδε το νέο σουτ που επιχείρησε να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Σύραρα που απομάκρυνε σε κόρνερ.

33' Σουτ Γκούμα άουτ

35' Ζητάει πέναλτι ο Αστέρας Βάρης πάνω στον Καλλιμάνη.

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΡΗΣ. Ο Μάγγος με προβολή μετά από σύγχυση στην άμυνα της Τριγλίας ισοφαρίζει σε 1-1.

55' Σέντρα σουτ Παρασκευόπουλου ο Καλλιμάνης με ανυπεράσπιστη την εστια δεν μπορεί να κάνει το 1-2.

63' Φάουλ Γκούμα κεφαλιά Μάγγου ο τερματοφύλακας μπλοκάρει.

64 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑ. Ο Σένε μετά από πάσα που δέχτηκε έκανε το ξερό σουτ και νίκησε τον Μαρινάκη για το 2-1.

65' Ζητάει πέναλτι ο Αστέρας Βάρης.

66' Σέντρα Γκούμα από αριστερά προβολή Καλλιμάνη λίγο αουτ.

85' Σέντρα Γερώνυμου κεφαλιά Μαραγκουδάκη κόρνερ.

92' Φάουλ εκτελεί ο Γκούμας, η μπάλα φεύγει άουτ

Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, Τσελεπίδης-Δ. Τζαφόλιας

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης) Σύρακας, Χατζόπουλος, Παδιονυσίου, Μεϊμαρογλου, Τσούκας, Γερώνυμος, Παπάζογλου, Νταης, Κ. Τσούκας (74' Καστράτι), Βίλα (80' Δελαπόρτας), Ζαφειρόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Μιχάλης Κάτσικας) Μαρινάκης, Χάιδος, Νάκας, Παστρινός, Μαραγκουδάκης, Μάγγος, Γκέκας (80' Μανωλιας), Κωτσοβός (72' Κατσικογιάννης), Καλλιμάνης, Γκούμας, Παρασκευόπουλος (67' λ.τρ. Νιούμαν).