Άνετα ο Σαρωνικός Αναβύσσου (4-0 τη Δόξα Άνοιξης)

Το παραμικρό εμπόδιο δεν συνάντησε ο Σαρωνικός στην πρεμιέρα του στη διαδικασία των πλέι άουτ και έφτασε σε άνετη νίκη απέναντι στη Δόξα Άνοιξης.

Η ομάδα της Αναβύσσου επικράτησε με 4-0, έχοντας μάλιστα και δύο δοκάρια με πλασέ του Χαντάντ στο 9' και φάουλ του Καλτσά στο 15', πριν ανοίξει το σκορ. Στο 20ο λεπτό ο Κακαράς με σουτ από θέση εκτός περιοχής βρήκε... δίχτυα για το 1-0 και στο 41ο λεπτό ο Καλτσάς αξιοποίησε πέναλτι που κέρδισε ο Σούτα για το 2-0. Στο 48' ο Χαντάντ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με σουτ και στο 70' ο Έλενας διαμόρφωσε το τελικό 4-0 με πλασέ.

Διαιτητές: Κουτρομάνος, Ραπτόπουλος-Δελατόλας

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ. (Γιώργος Παπαϊωάννου) Τόλα, Σούτα, Λογοθέτης, Λίτσης (46' Έλενας), Κακαράς, Μπελέρης, Κοντιζάς (65' Μπούζντρα), Καραγιάννης, Χαντάντ, Καλτσάς, Βασιλείου (75' Μπουκουβάλας)

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ (Νίκος Πετρίτσης) Φωτεινόπουλος, Πολεμίτης, Πάλμος, Τσιμπόκας, Γρούντας, Αβαρκιώτης, Λύρος (55' Φασατάκης), Μίχας, Κριεμάδης (46' Σωτηρόπουλος), Μαγκανάρης, Γενούζης (84' Λαμπράκης).