Με ωραία μπάλα ο ΑΟ Ατλαντίς, 4-2 τον ΠΑΟ Καλυβίων

Μία όμορφη παράσταση έδωσε ο ΑΟ Ατλαντίς το απόγευμα της Τετάρτης (13/4) και έφτασε στη νίκη με το «χορταστικό» 4-2 απέναντι στον ΠΑΟ Καλυβίων, για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ στην Α' ΕΠΣΑΝΑ.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Γ. Τσούνη πήρε το προβάδισμα στο 47ο λεπτό με «βολίδα» του Γ. Καρακώστα από τα 25 μέτρα (1-0), με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει δύο λεπτά μετά (49') με πλασέ από θέση εκτός περιοχής (2-0). Στο 60' ο Α. Καρακώστας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, επίσης με πλασέ εκτός περιοχής, για να έρθει η μείωση του σκορ από δύο γκολ του Χατζή με κοντινό πλασέ στο 80' (3-1) και με πέναλτι στο 85' (3-2). Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 92' ο Σιούτης με πλασέ έπειτα από ασίστ του Κωτσάκη.

Διαιτητές: Κουτρομάνος, Γκούβας-Δ. Τζαφόλιας

ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ (Γιώργος Τσούνης): Μπαρδής, Α. Καρακώστας (88' Μητρόπουλος), Κιούρκος, Μπενέκος, Χ. Αδαμίδης (70' Θεοδώρου), Σιούτης, Φενερίδης, Κωτσάκης (58' Τριφύλλης), Γ. Καρακώστας, Α. Αδαμίδης, Νάνος (58' Καγιάς)

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Γκόλφης, Μπότης, Σύρος (72' Ι. Μασκάι), Πλίτσης, Θ. Ντοβίνος, Ν. Μασκάι, Χαρίσης, Νικολογιάννης, Μπάκος (65' Σουλδάτος), Χατζής, Φ. Ντοβίνος.