Σπουδαία Τριγλία, κατέβαλε (1-0) τον Αχαρναϊκό!

Άλλο ένα μεγάλο αποτέλεσμα σημείωσε η Τριγλία, διατρανώνοντας πως -και φέτος- είναι έτοιμη να πρωταγωνιστήσει!

Στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής, για το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ, η ομάδα της Ραφήνας νίκησε με 1-0 τον Αχαρναϊκό, που από την πλευρά του υπέστη την πρώτη του ήττα. Το γκολ που έκανε τη διαφορά στο γήπεδο «Π. Σκούφος» σημειώθηκε στο 65ο λεπτό μετά από πλασέ του Σένε, ο οποίος άνοιξε λογαριασμό στη δεύτερη συμμετοχή του για φέτος, μετά την ποινή πέντε αγωνιστικών που τον ακολουθούσε από την περσινή σεζόν

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τους γηπεδούχους να έχουν την κλασική ευκαιρία σε αυτό το διάστημα, σε προσπάθεια του Καλτσά. Στο δεύτερο μέρος οι κιτρινόμαυροι πήραν την πρωτοβουλία, έψαξαν το προβάδισμα και το πήραν με το γκολ του Σένε. Εν συνεχεία, οι πράσινοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, πίεσαν την άμυνα της Τριγλίας, αναζήτησαν την ισοφάριση, όμως δεν μπόρεσαν να την πετύχουν.

Διαιτητές: Δραγάτης, Σπυρόπουλος-Αλεξοπούλου

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Κόρμπας, Παπαδιονυσίου, Πράπας, Μηλιώνης, Ι. Τσούκας, Γκέκας, Σένε, Ψαρρής (84' Σιαφάκας), Κ. Τσούκας, Καλτσάς, Ζαφειρόπουλος

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Σήφης Βενάκης): Μπονατάκης, Γκούφας (65' Στραβομύτης), Μανάλης, Αγοραστός, Αμπάρα (46' Τσιμπουρλάς), Καρμοίρης, Αποστόλου, Μεϊρέλες, Λύγκος, Αντωνόπουλος (61' Σταύρου), Βλαχίδης.