Άνετα o Αήττητος Σπάτων, 5-0 τον Ολυμπιακό στη Βάρη

Στην 5η θέση της κατάταξης στην Α' ΕΠΣΑΝΑ παραμένει ο Αήττητος Σπάτων, ο οποίος πέρασε χωρίς δυσκολίες από τη Βάρη, όπου επιβλήθηκε του τοπικού Ολυμπιακού με 5-0.

Μόλις στο 3ο λεπτό έγινε το 0-1 από αυτογκόλ του Ευθυμιάδη υπό την πίεση του Αβντίου και μετά από προσπάθεια του Χοτζάι, στο 14' ο Σπανός με σουτ έγραψε το 0-2 και στο 33' ο Κοβάνης, επίσης με σουτ, σημείωσε το 0-3 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 50' ο Χοτζάι και στο 83' ο Κοβάνης, αμφότεροι με δεύτερο προσωπικό γκολ, διαμόρφωσαν το τελικό 0-5.

Διαιτητές: Τριγάζης, Αλεξόπουλος-Β. Τζαφόλιας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ (Βασίλης Κουρζάκης): Ντι Νόια, Στεργιόπουλος, Ευθυμιάδης (46' Λ. Μαντακίδης), Σκουρλής (51' Ντι Σαμπατίνο), Τουρπέτας (46' Παπαντώνης), Μπαφαλούκας (46' Αλειφέρης), Κουρζάκης, Μπαμπούνης, Γιαννόπουλος (51' Βορεάκος), Π. Μαντακίδης, Φεστβενίτζε

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Μάκης Παπαδόπουλος): Κότσαρης, Μιλάι, Νίκας (46' Παναγιώτου), Μουρούτης (52' Μαργέτης), Νταϊφώτης, Κράμπης (61' Καραγιάννης), Αβντίου (52' Κουτσομπίνας), Ζιβάνοβιτς (61' Λαμπρινός), Κοβάνης, Σπανός, Χοτζάι.