Α' ΕΠΣΑΝΑ: Σταθερά κορυφή -κι- ο Αστέρας Βάρης

H ολοκλήρωση της 28ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ δεν μας έκανε... σοφότερους!

Την ώρα που ο Κεραυνός Κερατέας έπαιρνε μια δύσκολη νίκη απέναντι στον Αήττητο Σπάτων (2-0) στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ο Αστέρας Βάρης περνούσε με άνεση το εμπόδιο του ΠΑΟ Καλυβίων, όπως μαρτυράει το τελικό 3-0 αλλά και οι πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε για περισσότερα γκολ.

Στο 18ο λεπτό ο Μπελαβράκης άνοιξε το σκορ με πλασέ έπειτα από ασίστ του Νιούμαν (1-0), στο 42' ο τελευταίος δέχθηκε την πάσα του Δημητρόπουλου και με σουτ από θέση εκτός περιοχής σημείωσε το 2-0, ενώ στο 71' ο Ερρίκος αξιοποίησε ασίστ του Ντούλια και με πλασέ έγραψε το 3-0.

Διαιτητές: Ζήσιος/Ντούρος, Αλεξόπουλος-Παπαγιαννίδης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Γιώργος Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Σακελλαρίου, Νικολακόπουλος (46' Καλλιμάνης), Μεϊμάρογλου, Μάγγος, Μπελαβράκης (71' Ντούλιας), Ντιαγνέ (62' Κοφσανίδης), Γκέργκη, Νιούμαν (62' Ερρίκος), Μπεχάρι (71' Φαμέλης)

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αλέξανδρος Καπουράνης): Μπάρδης, Μαλατάνος, Κουφάδης, Μπούρμας, Κοκαβέσης (22' Κασάι), Ντούσκου, Ζαγιέντ (55' Κουκουράβας), Σπυρόπουλος (63' Αλίκα), Πετρίτσης, Μαυροθαλασσίτης, Σταυρίδης (55' Παπαγεωργίου).