Ανατροπή στο τέλος και πρόκριση ο Άτλας Κυψέλης!

Συναρπαστικό φινάλε επιφύλασσε σε όσους την παρακολούθησαν η αναμέτρηση στο γήπεδο της «Αλεπότρυπας» μεταξύ Άτλαντα Κυψέλης και Πλάτωνα.

Παρότι βρέθηκαν να κυνηγούν στο σκορ μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο από το γκολ που σημείωσε ο Ψαρουδάκης με σουτ στο 17' (0-1), οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν και να φτάσουν στη νίκη-πρόκριση με επική ανατροπή! Στο 81ο λεπτό ο Καβαλιέρης με σουτ έφερε το ματς στα ίσια (1-1) και στο 90' ο Μπούσιος με σουτ έγραψε το τελικό 2-1!

Διαιτητές: Τζίβρας, Καφρίτσας-Ματσούκας

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Δημήτρης Σλεποκούροβ): Λάτσης, Β. Νάση, Τσιτσόπουλος, Κοσμίδης, Μήτσουας, Τελάι, Κώης, Λιαμπότης (12' λ.τρ. Θεοδότος (90' Καΐνιχ)), Σ. Νάση (69' Λαθύρης), Καβαλιέρης, Μπούσιος (90' Τσαλαβούτας)

ΠΛΑΤΩΝ (Γιώργος Καλούδης): Στρατηγαρέας, Λεβεντούρης, Βήττας (15' Κάτρης), Ξούρας, Αναγνώστης, Οικονομίδης, Σπάι, Ντούπης, Ψαρουδάκης (66' Τζουγανάτος), Ηλιόπουλος, Καζάκος (66' Λαμπρόπουλος).