Παπακωστούλης: «Χτίζουμε χαρακτήρα»

Απογοητευμένος από το 2-2 με τη Διάνα Ηλιούπολης παρουσιάστηκε ο προπονητής των Τραχώνων ,Γιώργος Παπακωστούλης, στις δηλώσεις που παραχώρησε.

Το σχολιο του

''Θεωρώ ότι το ματς είχε δυο όψεις για την ομάδα. Στο α' ημίχρονο ξέροντας ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια επιθετική ομάδα μεσοεπιθετικά δώσαμε χώρο με αποτέλεσμα να είμαστε νωχελικοί στην κατοχή της μπάλας, αλλά, παρ' όλα αυτά τις ευκαιρίες τις είχαμε εμείς. Καταφέραμε να κρατήσουμε τη Διάνα μακριά από την περιοχή μας ενώ εκτός από τη φάση του δοκαριού και εμείς είχαμε κάποιες φάσεις για να σκοράρουμε. Κόντρα στη ροή του αγώνα η Διάνα προηγήθηκε με ανύπαρκτο πέναλτι. Στο ημίχρονο μιλήσαμε με τα παιδιά και είπαμε να κάνουμε αυτό που πρέπει. Κάναμε κατάθεση ψυχής αφού παρότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα ισοφαρίσαμε. Ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα μου. Ενδεικτική ήταν η κίνηση ότι στο 2-2 δεν πανηγυρίσαμε. Σημαντικό είναι το γεγονός ότι η ομάδα χτίζει χαρακτήρα. Παρά τις απουσίες που είχαμε τα παιδιά δείχνουν ότι δουλεύουν πάρα πολύ από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα και αυτό αποτυπώνεται μέσα στο γήπεδο. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου.