Στην παράταση οι Σαλαμινομάχοι 2-1 τον ΑΣ Κωφών

Μετά από ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι από δύο πολύ καλές ομάδες, οι Σαλαμινομάχοι λύγισαν στην παράταση με 2-1 τον ανερχόμενο ΑΣ Κωφών και προχώρησαν στη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Πειραιά, όπου θα αντιμετωπίσουν το Δία Κορυδαλλού.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 2' απείλησαν έχοντας δοκάρι με τον Ράμφο Κ., όμως οι Κωφοί ήταν εκείνοι που πήραν το προβάδισμα με άψογη εκτέλεση φάουλ του Γονατά στο 25'.

Οι νησιώτες βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 66' με πλασέ του Κάρλου και οδήγησαν το ματς στην παράταση. Εκεί μόλις στο δεύτερο λεπτό(92') οι Σαλαμινομάχοι πέτυχαν το φκολ που έκρινε την πρόκριση με τον Κομνηνό.

Καλός ο διαιτητής  Λαθύρης.
ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Βορρίσης, Νομικός(84' Κομηννός), Αποστολίδης, Στόικο, Σαράτσι, Περάκης, Κάρλος, Ασλάνι, Κούκης(77' Καρκαλής), Ράμφος Ε.(110' Γκιζόπουλος), Ράμφος Κ.(61' Κεχαγιάς).
ΑΣ ΚΩΦΩΝ: Γουσγουνέλης, Μπερίκος(66' Μιχάλης), Ζαχαρίας, Σάββας, Τζεγιαννάκης, Σφυρής(105' Πόλιας), Αθανασόπουλος, Μαύρος, Τσορτανίδης, Γονατάς, Τσιτουρίδης(77' Τοπίκογλου).