Ανεβάζει στροφές η Θύελλα Μοσχάτου, 3-1 τον Αστέρα Νίκαιας

Από το πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 ανάμεσα σε Θύελλα Μοσχάτου και Αστέρα Νίκαιας, με τους γηπεδούχους να βελτιώνονται συνεχώς με το πέρασμα των αγώνων.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Δρογγίτη στο 11', αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η Θύελλα κατάφερε μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου να γυρίσει το σκορ και να πάρει τη νίκη με τα γκολ των Γούλα(22'), Άντζα(30') και Γιαουπλάρι(45').

Διαιτήτευσε ο Αλατσάκης.
ΘΥΕΛΛΑ: Παπαδημητρίου, Διακουμάκος(56' Γρηγοριάδης), Δαντσάκης(46' Βερεσόγλου), Σύρος(46' Φαναρίτης), Πιτερός, Μαρλαφέκας, Νταής, Γούλας(79' Ευαγγέλου), Άντζα, Κωνσταντάκος(64' Ταγής), Γιαουπλάρι.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Ταταράκης, Τσικώνης, Ξυμιαλής, Τσιτσιλιάγκος(79' Καραγιάννης), Μανώλης, Μάρθας, Χάλκος, Χατζηελευθερίου(75' Συρίγος), Δρογγίτης(46' Γεωργικόπουλος), Ιωάννου(46' Τσιτούρας), Μακρής(67' Κατσούλας).