Διπλό παραμονής στον Κορυδαλλό η Ένωση Α. Α. Ρέντη, 2-1 την Αστυπάλαια

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου Ρέντη. Η ομάδα των Βλάνταν Ζίβκοβιτς και Κώστα Τζιώτη λύγισε με 2-1 την Αστυπάλαια Κορυδαλλού και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Από ένα καλό ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Στο πρώτο οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν την ανωτερότητά τους με δύο γκολ των Σάλεμ(26') και Πιτσιρίκου(39').

Στην επανάληψη η Αστυπάλαια του Νίκου Μανικιώτη ανέβηκε, είχε δύο δοκάρια με τους Βουρλή και Σπάρταλη, έχασε ευκαιρίες, που απέκρουσε ο Γεωργίου και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μαλλούχο στο 85'.

Η Αστυπάλαια διαμαρτύρεται για μη τήρηση του fair play στο δεύτερο γκολ των νικητών...

Διαιτήτευσε ο Παπανδριόπουλος.
ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ: Καραθανάσης, Κυπριώτης, Παυλάκης, Βουρλής, Μακρής, Τζαφεράι(81' Μαρίνη), Δεμενόπουλος(71' Κώστας), Λάππας(46' Σπάρταλης), Πούρια(71' Σαμ), Μάντζαρης, Παγάραλης(46' Μαλλούχος).
ΕΝΩΣΗ: Γεωργίου, Μαρίνης, Κωστάδης, Κλάψης, Κούντου, Πιτσιρίκος, Πουτσελάς, Πρέκας, Καρατσομπανάκης, Σαλέμ, Στόκας.