Λύγισε τον Άρη Αμφιάλη στις Σιταποθήκες ο ΑΣ Δραπετσώνας(3-2)

Από το πρώτο ημίχρονο εξασφάλισε ο ΑΣ Δραπτσώνας τη νίκη του. Η ομάδα του Μάκη Σαμιώτη έκαμψε με 3-2 τον ψυχωμένο Άρη Αμφιάλης στις Σιταποθήκες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθγκαν στο πρώτο μέρος 3-0 με δύο γκολ του Φωτιάδη(2', 6') και ένα του Γουάτσοπ(24').

Στην επανάληψη ο Άρης κέρδισε πέναλτι και αποβολή του γκολκίπερ Μπαλάσκα, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σκαραμάγκος. Ο τελευταίος μείωσε σε 3-2 στο 73' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, αλλά η ομάδα του Σπύρου Χάλαρη παρά την πίεση δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν από το διαιτητή Παπανδριόπουλο επίσης  δύο πέναλτι σε ανατροπές των Σάνκα και Γεωργιάδη Ο..
ΑΡΗΣ: Πολυχρονόπουλος, Καζαντζίδης, Γεωργιάδης Ο., Σάνκα, Βαζαίος Α., Γεωργιάδης Μ., Ζιώγας(78' Κλίνης), Μπαλόπητος(46' Βαζαίος Φ.), Σκαραμάγκος, Κρεββατάς, Κόκκας.

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΏΝΑΣ: Μπαλάσκας, Αγγελόπουλος Α.(76' Περδικογιάννης), Κούστας, Κασιαβός, Γουάτσοπ, Ζημινόπουλος, Τσετσώνης(76' Καρνέσης), Αγγελόπουλος Λ..(62' Σκρελάι), Φουκούλης(62' Χατζηζαφειρίου), Φωτιάδης, Μπρέγκου(76' Φασιλής).