«Μουδιασμένο» διπλό στην Αίγινα ο Άρης Αμφιάλης, 3-2 με ανατροπή στο 90' τον Σαρωνικό

Επική ανατροπή στο 90' για τον Άρη Αμφιάλης, που αν και έχανε μέχρι το 82 με 2-1,  λύγισε με 3-2 στην Αίγινα τον Σαρωνικό, όμως η νίκη του ΑΟΚ Φαλήρου του στερεί να ελπίζει την αποφυγή των πλέι άουτ.

Μόλις στο 7' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σκαραμάγκο.

Οι νησιώτες στο δεύτερο ημίχρονο έφεραν «τούμπα»  το ματς με τους Τσελάι(68') και Χρυσοχόο(82'), όμως η ομάδα του Σπύρου Χάλαρη κατάφερε να πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά. Ισοφάρισε με τον Σκαραμάγκο στο 87', για να έρθει η λύτρωση στο 90' από τον Βαζαίο Α.

Πλέο ο Άρης Αμφιάλης θα επιδιώξει και βάση των αποτελεσμάτων να πλασαριστεί την τελευταία αγωνιστική στην καλύτερη περίπτωση στην πρώτη θέση των μπαράζ.

Διαιτήτευσε ο Λιάτσος.
ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ: Μπακόμητρος Κ., Μάρκου, Οικονόμου, Αγγελάκης(64' Μιστάκου), Σφικτός, Κωνσταντινίδης, Τσελάι, Φεϊζούλα(59' Πασχάλης), Τρίμπος, Χρυσοχόος.

ΑΡΗΣ: Πολυχρονόπουλος, Ζευγολατάκος, Γεωργιάδης, Βαζαίος Φ.(77' Ζιώγας), Βαζαίος Α., Σάνκα, Κόκκας(68' Κλίνης), Γεωργιάδης, Σκαραμάγκος, Μπαλόπητος, Κρεββατάς.