Σταθερά στην κορυφή ο Παναργειακός, 1-0 στο Αίγιο

Ακόμη έναν «τελικό» πέρασε με επιτυχία ο Παναργειακός και παρέμεινε στην κορυφή του 3ου ομίλου στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Γ. Βαζάκα επικράτησε με 1-0 στο Αίγιο απέναντι στον Παναιγιάλειο, οι άνθρωποι του οποίου εξέφρασαν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Ζέστα.

Το γκολ που έκανε τη διαφορά στο γήπεδο της Αβύθου σημειώθηκε στο 26ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Σόουζα (0-1). Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα που δέχθηκε ο Πίσπας στο 76ο λεπτό.

Διαιτητές: Ζέστας, Κουρκουνασιός-Σηφάκης (Πειραιώς)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Μωραΐτης, Τακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαίδης (80' Κίτσος), Τσίπρας, Μακρής, Σανδραβέλης, Λούκας, Τρέσα (56' Πίσπας), Βασίλτσης (56' Θεοφανόπουλος).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Καραργύρης, Παναγιώτου, Καρέλης, Σαάντο, Ροκάι, Τσάνι (76' Σακελλαρόπουλος), Τσιώλης (76' Ελευθεριάδης), Τσούτσης (71' Τσιράκης), Πρίκας (86' Καπετανάκης), Ντε Σόουζα, Ηλιόπουλος (86' Κατσής).