Εύκολο και πολύτιμο «τρίποντο» η Μαρκό, 3-0 την ΑΕ Μεσολογγίου

Τη δεύτερη νίκη της στα τελευταία τρία παιχνίδια της πέτυχε σήμερα (10/3) η Μαρκό και πλησίασε στον έναν βαθμό τις θέσεις που προσφέρουν σωτηρία.

Για την 26η αγωνιστική η ομάδα του Π. Κωνσταντακόπουλου επικράτησε άνετα με 3-0 της ΑΕ Μεσολογγίου, σε ένα ματς που κρίθηκε επί της ουσίας από τα πρώτα του λεπτά.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Λαζαρίδης με σουτ από θέση εκτός περιοχής έγραψε το 1-0 και στο 13' ο Σάμιος με πλασέ σημείωσε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 85' ο Αλεξίου με πλασέ μετά από πάσα του Ευθυμίου.

Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Κουρμαδιάς (Δωδεκανήσου)-Τέσσης (Πειραιώς)

ΜΑΡΚΟ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Κυριτσάς, Μαρκοπουλιώτης (61' Ευθυμίου), Καλλέργης (61' Φρέρης), Αλεξίου, Λαμπρόπουλος, Μεγαρίτης, Σάμιος, Παυλίδης (81' Γκαρτζονίκας), Πίκουλας (76' Ντότης), Κιούσης, Λαζαρίδης (61' Μωραϊτάκης)

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Βασίλης Παστρωμάς): Μάντης, Ε. Κοκώνης, Τριφιάτης, Κάκκος (46' Μιχαλόπουλος), Μπαλαμπάνης, Αυτζής, Μανέτας (81' Ζαβιτσάνος), Χαλαζίας, Σπ. Κοκώνης (64' Κράνης), Βαρούχος (64' Πλαστήρας), Νικολόπουλος (46' Παναγιωτίδης).